Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd związany z przekaźnikiem pompy paliwa 1.9TDI 130km


Szakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,potrzebuję małej pomocy związanej z samochodem znajomego ,fura jak w temacie ,dodam że rocznik 2004 ,niestety oznaczenia kodowego silnika nie znam. Mianowice potrzebuję pewną informację który z przekaźników odpowiada w tym aucie za pompę paliwa? Znalazłem 3 przekaźniki pod komputerem na podszybiu o oznaczeniu 202 ,219 i 404 ,prawdopodobnie któryś z dwóch pierwszych jest przekaźnikiem którego szukamy (aby go wymienić) jednak nikt do tej pory nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi (a nie sztuka jest kupować w ciemno przekaźniki każdy po kolei).

Generalnie rozchodzi się o to że auto sypie następującymi błędami:

19586 - EGR System Regulation Range Exceeded

P3130 - 35-10 - - - Intermittent

17932 - Fuel Pump Relay (J17): Open or Short to Ground

P1524 - 35-10 - - - Intermittent

17849 - EGR Valve (N18): Open Circuit or Short to Ground

P1441 - 35-10 - - - Intermittent

18027 - Glow Plug Relay (J52): Open or Short to Ground

P1619 - 35-10 - - - Intermittent

17957 - Boost Pressure Regulation Valve (N75): Open or Short to Ground

P1549 - 35-10 - - - Intermittent

Błąd związany z EGRem narazie pominę ,jednak objaw jest taki że auto podczas jazdy nagle gaśnie i przez jakiś czas nie da się go uruchomić. Po takim incydencie wysypują się właśnie pozostałe 4 błędy i wydaje mi się że są one spowodowane tym przekaźnikiem a już na pewno auto gaśnie przez niego (spotkałem się z identycznymi sytuacjami w 2 Audi ,mojej byłej B5 1.8T i w A3 1.9 TDI znajomego).

Generalnie serwis nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi ,podawał mi przekaźniki o zupełnie innym numerze ,w sklepie z częściami VW i Audi też ciężko jednoznacznie stwierdzić który to ,jednak najczęściej przewija się opcja że jest to ten o numerze 219. Gdzieś wyczytałem że przekaźnik o numerze 202 (niebieski) jest od świec żarowych.

Pomożecie?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam numeru ale jest on czarny i najmniejszy z tych wszystkich co znajduja sie pod sterownikiem silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...