Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Parowanie szyb i obsługa klimatyzacji


eMPe76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znawców :hi: Od niedawna mam audice,więc proszę o wyrozumiałość. :wink4: Nie bardzo wiem o co chodzi w tych przyciskach klimatroniku.Podaje zdjęcie i proszę o podpowiedzi do czego służy ten i tamten :wink4: No i mam ostatnio kłopocik.Gdy na dworze zimno w aucie odpalam nawiew na przednią szybę,żeby mi nie parowała.I coś ten nawiew chyba słabo chodzi,daję na maksa to jakoś pomaga,ale idealnie odparowuje po stronie pasażera.Po stronie kierowcy słabo.No i nawiew,ta kratka nawiewu co jest na desce przed przednia szybą,wydaje sie mnie dziwna.Bo lewa strona skierowana jest na kierowce (zamiast na szybe) a prawa na szybe,to dlatego szybko prawa strona szybko odparowuje.Nie wiem,może tak ma być?A nawiew wrzucam tak,klikam na panelu klimatyzacji co na zdjęciu pokazuję,Auto,dalej ikonkę z szybą czyli ta pierwsza u góry po lewej i wyłączam ikonkę z nr 1.Dobrze robię?No i w aucie nie grzeję a wszystkie szyby mam zaparowane.Wiem że trza samemu posprawdzać,ale boje sie że zepsuję,bo strasznie te autko polubiłem.

ccse4.jpg

w329.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnienia do przycisków:

1 - klimatyzacja

2 -obieg wewnętrzny

3 - dolny nawiew

4 - środkowy nawiew

5 - górny nawiew

Przy odparowywaniu nie wyłączaj klimatyzacji z nią dużo szybciej ci wszystko zniknie.

Jeszcze jedno bo zaraz też będzie zaraz pytanie poniżej 5 stopni C klimatyzacja nie załączy się takie jej zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie umiem zrozumiec o co ci chodzi, pierwsze co czy wymieiales filter przeciwpylkowy?? drugie jak nacisniesz ten guzik nad przyciskiem auto to powwino wiac na szybe u mnie wiej nawet mocniej na strone kierowcy jak jest u ciebie?? opis klawiszy nr.1 wlaczas klime 2 recyclin dmuchawa nie ciagnie powietrza z dworu tylko ze srodka auta 3 nawiew na nogi 4 nawiew srodkowwy 5 nawiew na szybe, jak nacisniesz guzik auto to tez wlaczy sie klima jezeli jest powyzej 5 stopni na dworze i bedzie utrzymywac taka temperaturw jaka maz ustawiona na klimatroniku [br]Dopisany: 25 Wrzesień 2008, 19:56_________________________________________________na szybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak włączysz ten przycisk górny lewy bez wyłączania śnieżynki a klimatronik i tak wszystko skieruje na szyby i ustawi moc nawiewu na najwyższy. Przy kliknięciu na górny nawiew będzie wiało środkowymi kratkami na konsoli oraz po bokach są takie okrągłe krateczki.[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2008, 19:58_________________________________________________

jak nacisniesz guzik auto to tez wlaczy sie klima jezeli jest powyzej 5 stopni na dworze

I tu jesteś w błędzie wyłącz śnieżynkę i naciśnij Auto i zobaczysz że klimatyzacja się nie załączy nawet powyżej 5 stopni. Funkcja Auto jest po to aby sam klimatronik regulował nawiew i utrzymywał optymalnie zadaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak jak napisałem.Tylko nie klikam ikonki nr 5,tzn nawiew górny i wyłączam śnieżynke a na monitorze po lewej ustawiam na LO.Popróbuję kiedyś,a jak nie pomoże to zostanie filtr ... Jak klikam nawiew na szybe ta u góry nad Auto to mocno wieje,para zanika najpierw od dolnej strony szyby i pasażera.Na stronę kierowcy muszę czekać.Tak ma być?[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2008, 20:05_________________________________________________Dzisiaj zaglądałem do autka,bo choć nikt obok stojących obok aut nie miał zaparowanych szyb ja postanowiłem zajrzeć do swojego czemu tylko mój ma.Poczułem jakby coś mokrego.Zaglądam pod dywanik od strony pasażera i okazuje się że jest wilgotna podłoga.Po stronie kierowcy jest ok.Zaczynam mieć już trochę dość ... ;( Skąd ta wilgoć .... Ścianki wokół tej podłogi są suche.Tylko nad nią jakaś kratka,co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest wyżej jak otwory odprowadzające wodę. Jest ich dwa jeden pod akumulatorem a drugi pod serwem. Aby je udrożnić musisz wyjąć akumulator jest wtedy dobre dojście do obydwóch. Sprawdź sobie jeszcze czy dobrze masz założoną rynienkę nad filtrem kabinowym odprowadzającą wodę. Ona może też być przyczyną lejącej się wody do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak włączysz ten przycisk górny lewy bez wyłączania śnieżynki a klimatronik i tak wszystko skieruje na szyby i ustawi moc nawiewu na najwyższy. Przy kliknięciu na górny nawiew będzie wiało środkowymi kratkami na konsoli oraz po bokach są takie okrągłe krateczki.[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2008, 19:58_________________________________________________

jak nacisniesz guzik auto to tez wlaczy sie klima jezeli jest powyzej 5 stopni na dworze

I tu jesteś w błędzie wyłącz śnieżynkę i naciśnij Auto i zobaczysz że klimatyzacja się nie załączy nawet powyżej 5 stopni. Funkcja Auto jest po to aby sam klimatronik regulował nawiew i utrzymywał optymalnie zadaną temperaturę.

a to tego nie wiedzialem u mnie zawsze jak nacisne auto to wlacza sie klima potem ja wylacze i wtedy dopiero klimatronik reguluje temperature zwyklym powietrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę ten filtr kabinowy?

Filtr kabinowy znajduje się po plastikową osłoną podszybia z prawej strony patrząc od strony kierowcy aby się do niego dostać musisz odkręcić prawą część tej osłony. Na osłonie znajdują się w elementach ruchomych trzy krzyżowe nacięcia. Wkładasz w nie śrubokręt i przekręcasz delikatnie w lewo do oporu. Po podniesieniu maski ten plastikowy element jest jeszcze przykręcony wkrętem oraz spięty metalową spinką na połączeniu z lewą częścią plastikowej osłony. Przy wyciąganiu tej spinki uważaj lubi spaść pod akumulator. Następnie delikatnie wyjmujesz prawą część osłony podszybia. Wówczas zobaczysz filtr kabinowy nad którym powinna znajdować się na całej jego długości plastikowa rynienka z odprowadzeniem wody poza obudowę filtra którą można ciągnąc do siebie wyciągnąć z mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale wszystko co wyżej było już na Forum, i o parowaniu, i o znaczeniu guzików, i o filtrze tybmardziej...

SZUKAJ :)

http://www.a4-klub.pl/smf/parujace_szyby_jesien_zima_deszcz_jak_walczyc_z_para-t16629.0.html

http://www.a4-klub.pl/smf/klima_a_parowanie_szyb-t41763.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ja wlaczam nawiew na przednia szybe (czyli guzik powyzej tego z napisem AUTO) do dmuchawa zaczyna pracowac z maksymalna predkoscia (slupek sily na wyswietlaczu wzrasta) ale temperatura zostaje taka sama, jaka mialem przed wcisnieciem nawiewu.

Nie pamietam, czy moge wtedy, czy tez nie, zmniejszyc temperature... ale chyba dlatego ze nie pamietam, to moge, bo gdybym nie mogl, to pojawilo by mi sie to w glowie i bym pamietal :)

Wiem natomiast, ze przy okresonej temperaturze w trypie manualnym (nie AUTO), czasami samoistnie przyspiesza wiatrak, chcac mimo wszystko szybciej nagrzac wnetrze do zadanej w klimatroniku temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...