Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bezpieczniki a zenon


blind0

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :hi:

Znalazłem ostatnio pudełko po zestawie hid którego miałem nieszczęście kiedyś użytkować. Jak szybko go założyłem, tak szybko wyleciał on z auta. Bezpieczniki paliły się co 1-2 dni, potem padł przekaźnik a na końcu jedna z przetwornic zaczęła się topić :blink:

Teraz po czasie łaskawie otworzyłem instrukcje montażu z nudów i moim oczom ukazała się ciekawa informacja tj: " Please use a fuse of 20A (fuses of 20A below will milt in turning on the lamp)

Czyżby przyczyną "pocenia się" tamtych przetwornic były nie zmienione bezpieczniki na większe ? Rozumiem, że prąd przy rozruchu jest większy i potem powinien się ustabilizować ?

Szczerze powiedziawszy i tak bym się chyba nie zdecydował na wsadzenie 20A, by potem jeździć z myślą kiedy spale w końcu cała instalację w aucie.

Uświadomcie mnie co i jak bo ze mnie elektryk jak .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś że nie dałeś większych bezpieczników. Skoro na mniejszych się grzało i topiło to na większych też by tak było. I jeszcze byś spalił instalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie masz już ich na aucie? Pochwal się jakiej firmy badziew kupiłeś. To chyba nie firma ZENON? :wink:

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całe szczęście, że mi nie przyszło do głowy tam pakować tych 20A.
Już dawno je zutylizowałem ;p ale były to hidy slim M-tech o ile pamietam gdzieś za 130-150 plnów.

A.. i był prąd rozruchowy 20A własnie na tych przetwornicach, ciekawe jakby wsadzić coś z np I.max 6A i prądzie zmiennym AC zamiast DC. Chociaż ciężko powiedzieć co tam chińczyk wpakował i ile to się ma do naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...