Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concer II w B5 - słabo idzie radio.


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem mojego poczciwego Chorusa na Concerta II ( tego z A6 ). Nie mam adaptera CAN ale wszystkie funkcje chodzą oprócz wyłączania z kluczyka i podobno co godzinę się będzie wyłączałoradio.

A teraz mój problem - Dlaczego w Chorusie radio szło dużo czyściej . W Concercie tak jakby był dużo słabszy sygnał radiowy ??? Czy to normalne czy może wzmacniacz antenowy nie współpracuje z tym radiem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam takie samo radio w swoim B5 i radio działa identycznie jak w poprzednim chorusie, więc pewnie masz coś nie tak z radiem.

Dodam jeszcze że podpinałem u siebie 4 concerty II i w żadnym nie było różnicy i radio grało bardzo dobrze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne to trochę . Jak jeżdzę do pracy po jakichś zadupiach gdzie sygnał nie jest idealny to Chorus lepiej łapał fale radiowe np. Zetka szła czyściutko, a Concert już ma lekkie zakłócenia. Jeśli chodzi o CD to gra idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chorusa 2 w b5 ale tego z b6 nie z a6 (nawet nie wiem czy jest) u mnie problem jest taki sam, a rozwiazanie: brak wyjsci na zasilanie wzm anteny z radia pin( chyba 5) i radyjko w miescie gra super ale kawalek poza nim :thumbdown: jak bys poczekal do nastepnego piatku to jestem umowiony z jednym z klubowiczow ktory sobie to przerobil i pokaze mi co i jak i jest :good: wtedy porobie fotki i wrzuce z opisem a czy to jes concert 2 czy chorus 2 to i tu i tu nie ma tego pinu, no chyba ze akurat u Ciebie gdzie inndziej lezy problem (ja mam a4 b5 95 a kolega zktorym bede sie konsultowal chyba 96)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki w takim razie czekam na fotki i opis.[br]Dopisany: 27 Wrzesień 2008, 14:20_________________________________________________Z rozpiski kostki wychodzi,że pin 5 to sterowanie anteną. Wszystko fajnie tylko , że w Concercie II nie ma tego pinu piątego więc wrazie czego z czym połączyc w radiu Concert ten kabel sterowania anteną ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to jest na takiej zasadzie ze na pin 5 podawane jest napiecie z radia na antene, w concercie czy chorusie nie ma tego pinu i zasilanie nie jest podawane na wzmacniacz antenowy i dlatego czasami slabo odbiera radio, chyba wystarczy podac napiecie na wzmacniacz czyli na kabelek ktory idzie na pin 5 i powinno byc ok ale nie mam radia przed soba i nie jestem w stanie stwierdzic czy tak jest na 100% ale do piatku bede to mial zrobione u siebie, takrze jak bys sie troche wstrzymal to do konca tygodnia podesle ci opis co i jak pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dropsone czekam cierpliwie tylko tak sobie myślę, bo wydaje mi się ,że w Chorusie był ten pin 5 i dlatego mi radio super szło.

Zobacz http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm na schemat gniazda Chorusa - jest w gnieżdzie zasilającym pin 5 - sterowanie anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o chorus 2 i concert 2 tam nie ma tych pinow[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2008, 19:30_________________________________________________dzisiaj zrobilem u siebie fotek nie mam bo porobilem ale strasznie nie wyraznie wyszly, postaram sie wytlumaczyc: kabelek ktory idzie do wtyczki zasilajacej na pin 5 kolor bialy wystarczy podac na niego + i wszystko! najlepiej jakby + pojawial sie razem z wlaczeniem radia i zanikal po wylaczeniu zeby wzmacniacz caly czas ni ryral. ja mam tak zrobione ze + pojawia sie po wlaczeniu i jest podawany na podswietlenie i na wzmacniacz antenowy

66566959a131b648m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi o to, że z radia z płyty głównej trzeba pociągnąć jeden kabel i połączyć go z białym kablem we wtyczce który idzie na pin 5 ???

A jak dokonałeś połączenia - na stałe czy jakąś złączką ??? Czyli u Ciebie do tego plusa ( który włącza sie razem z przyciskiem on/off ) są podłączone dwa kabelki - jeden idzie do podświetlania, a drugi idzie na pin 5 ???

Czy w Concercie ten + będzie w tym samym miejscu co w Chorusie ???

A jaki efekt - radio idzie czyściej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak czy plus jest w tym samym miejscu to musial bys jeszcze sprawdzic miernikiem a kabelek wpiolem na stale (przylutowalem i zaizolowalem)

efekt: lepiej sciaga jak wyjade za miasto i wcisne szukanie to znajduje radia anie jak predzej nic, tylko jak recznie ustawiae, ostatnio bylem w wawie i zlapalemradio wrocilem do domu i tylko szum po podlaczeniu kabelka ta stacja nie gra czysto ale cos slychac (250km dalej) jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można pociągnąć plus nie z płyty głównej radia tylko przylutować kabelek z głównego plusa który zasila radio ( o ile się nie mylę ten który jest we wtyczce i idzie na pin 7 ) ??? Wiem, że wtedy wzmacniacz szedłby cały czas ale tak na próbę.

A jeszcze jedno - sprzedawca z allegro wstawił mi kabelek od podświetlania - Czy w takim razie tak jak u Ciebie w Chorusie jeden koniec tego kabelka oznacza "plus" ten w którym prąd zanika po wyłączeniu radia ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo na ten kabelek od podswietlenia ty musisz podac + i wtedy bedzie podswietlenie i podajesz z pinu nr 6 (chyba) i podswietlenie radia zapala ci sie razem za swiatlami a co do wzmacniacza to oczywiscie ze mozesz zrobic tak jak napisales i zobaczysz jaki jest efekt tylko ja bym ci proponowal poszukac gdzie w kostce pojawia sie + po przekreceniu stacyjki (chyba pin nr 3) i tam sie podpiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już mam zrobione podświetlenie, które uruchania się jak włączam radio.

Czyli generalnie z tym wzmocnieniem sygnału chodzi o to, że muszę podać + na pin 5 wtyczki. Jeśli znajdę we wtyczce taki plus który włącza się po przekręceniu stacyjki to trzeba poprostu go przepiąć do tego kabelka we wtyczce który idzie w radiu na pin 5 . Dobrze mówię ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki . Jak będę u rodziców to się tym zajmę, bo tam mam miernk.[br]Dopisany: 04 Październik 2008, 13:06_________________________________________________Wszystko fajnie ale ja w swoim aucie nie mam we wtyczce zasilacącej żadnego kabelka który idzie na pin 5 w radiu. Czy to oznacza, że nie mam wzmacniacza antenowego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: teras mnie zaskoczyles bo z tego co wiem to po lifcie montowane radia jakie byly to Concert, Chorus, Symphony, a one wszystkie maja wyjscie na sterowanie antena ale dlaczego u ciebie nie ma tego kabla (bialy kolor u mnie) http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t1010.0.html;highlight=wzmacniacz+antenowy+avant to moze byc wyjasnieniem braku kabelka a wtakiej sytuacji to ja juz nie pomoge ale zajrzyj jeszcze tu moze cos znajdziesz http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/avant_wymiana_anteny_dachowej-t16379.0.html pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi - kolega adadur mi pomógł.

W A4 po II lifcie nie ma dodatkowego przewodu - napięcie dla wzmacniacza jest poprowadzone przez kabel antenowy. Przy zmianie radia potrzebny jest separator sygnału - coś takiego http://allegro.pl/item454554724_separator_antenowy_din_prosty_audi_vw_seat_skoda.html

Do tego niebieskiego kabelka podpinamy plus z kostki ISO i wzmacniacz antenowy powinien śmigać, a więc radio powinno czyściutko grać nawet na zadupiu..[br]Dopisany: 09 Październik 2008, 09:08_________________________________________________No i znowu problem, bo u mnie w kostce zasilającej nie ma niebieskiego kabelka. Jest jedynie biało-niebieski cienki kabelek który idzie na PIN 6 kostki zasilającej. Może ktoś wie czy do tego podłącza się separator antenowy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w takim razie sprawdzić miernikiem czy na pinie 5 pojawia się +12V po włączeniu świateł. Jeśli tak to wepnę tam kabel separatora antenowego i wzmacniecz antenowy będzie zasilany po włączeniu świateł czyli zawsze podczas jazdy..[br]Dopisany: 09 Październik 2008, 17:38_________________________________________________Ten czerwony kabel na pin 4 to powinien być S-Kont czyli +12V po przekręcieniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w takim razie sprawdzić miernikiem czy na pinie 5 pojawia się +12V po włączeniu świateł. Jeśli tak to wepnę tam kabel separatora antenowego i wzmacniecz antenowy będzie zasilany po włączeniu świateł czyli zawsze podczas jazdykluczyka.

na pin 6 a nie 5

ale tak jak napisales na pin 4 s-kont +12v po stacyjce (to s-kont zawsze mi sie kojarzy z czyms innym......., ale to jest 12v po stacyjce) podepnij tam kabelek od separatora, jak masz mozliwosc to sprawdz jeszcze miernikiem czy pojawia tam sie +12v po przekreceniu stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...