Skocz do zawartości
IGNOROWANY

<ALL> jaki kabel do masy??


Alzak

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar zalozyc instalacje audio i pojawil sie problem w kupionym zestawie kabli kabel masy ma jakies 70 cm a ja chce pociagnac mase od aku i kupilem na ebayu zestaw kabli uzywanych i niestety nie ma takiego samego kabla chodzi mi o grubosc i tu pytanie do znawcow czy masa moze byc innego przekroju ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzilo mi o przekroj ale okazalo sie ze kable sa takie same tylko jego ochronna oslona byla ciensza niz plusowego wszystko dziala ok

tylko teraz pojawia sie pytanie jaki ezpiecznik mam uzyc na kablu zasilajacym jak w bagazniku mam 25a i 20a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przewodzie od akumulatora dajesz oprawke z bezpiecznikiem o 10 A wiekszym niz na wzmaku np. masz 2x25A na wzmaku to dajesz na przewodzie zasilającym 60 A

Czy moge wiedziec na podstawie jakich przeslanek , doswiadczen stosujesz taki wzor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik na kablu ma chronić instalację i aku przed uszkodzeniem. Jego wartość powinna być wyższa od tego, który jest zastosowany we wzmacniaczu, a jeżeli damy 10A większy, to powinien być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem 60 A i nie wiem czemu jak kupilem auto to byl spalony ... widocznie jak sprzedajacy wyciagal sprzet grajacy to cos spier... moze jakas zware czy cos ... narazie nie mam czasu zeby sie za to zabrac... tak jak mowil pox i przemass ten bezpiecznik jest w sumie najwazniejszy bo chroni caly sprzet co masz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dostalem odpowiedzi na zadane pytanie. Byc moze taka odpowiedz nie istnieje. Bezpiecznik ktory montuje sie jak najblizej akumulatora ma za zadanie zabezpieczyc i ochronic przewod zasilajacy a nie sam sprzet audio. Od tego sa bezpieczniki w obudowie wzmacniaczy , zwrotnic, przetwornic itp. Wartosc bezpiecznika przy akumulatorze dobiera sie w zaleznosci od przekroju przewodu bez wzgledu na to jakiej mocy jest wzmacniacz. Natomiast od mocy wzmacniacza zalezy przekroj tego przewodu a nie wartosc bezpiecznika na nim. Istnieje odpowiednia tabela ktora posilkuja sie sedziowie na zawodach w calej europie a w ktorej mozna znalezc odpowiednie wartosci o ktorych mowimy. Nawet jezeli ktos sie uprze i bedzie dobieral bezpiecznik przy akumulatorze wzgledem tych zamontowanych we wzmacniaczu to po pierwsze: czesto wartosci bepiecznikow nie sa opisane na obudowie wzmacniacza i mozna je podmienic wprowadzajac w blad zainteresowanego ; po drugie: dlaczego akurat 10A a nie np 7A albo 15A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...