Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Temperatura silnika


Ja_szczur

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak problem powrócił. W piątek w korkach w warszawie silnik tak mi się nagrzał że, aż kontrolka zaczęła mi migać i zjechałem na pobocze i chłodziłem silnik. Płynu było dość. Układ był odpowietrzony. Wentylator działa. Czym to może być spowodowane? A i jeszcze jedna sprawa. Wskaźnik temperatury na desce pokazuje mi 90 st., a wskazania VAGA mówią że silnik ma 99st. Błędy czujnika temperatury nie wyskakują. Co może być nie tak?

raczej czujnik coś fiksuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przeglądnięciu wątków dotyczących wskazań temp. podejrzewam u siebie walnięty termostat. Przed wymianą prosiłbym o wypowiedź kogoś lepiej obeznanego z tematem.

wskazówka - max 75 stopni

klima kanał 49 - 72-74 stopnie

klima kanał 51 - 90 stopni

spalanie w mieście ok.14l ( wiem że ten silnik potrafi spalić ale wcześniej się mieściłem w 12-13l)

wygląda na termostat, auto masz z '97 po pierwszym lifcie to temperaturę na klimatroniku, która odpowiada wskazaniom na zegarach jest na kanale 49 czyli powinieneś mieść 89-94 w tych granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też VAG nie pokazywał błędu czujnika ale mimo to zdecydowałem się na wymianę i od tamtej pory zawsze 90 na zegarach a na klimatroniku 89-94 (taki mniej więcej zakres) z tym, że u mnie temperatura była zawsze za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też VAG nie pokazywał błędu czujnika ale mimo to zdecydowałem się na wymianę i od tamtej pory zawsze 90 na zegarach a na klimatroniku 89-94 (taki mniej więcej zakres) z tym, że u mnie temperatura była zawsze za niska.

ja miałem tak samo. Błędów brak a temperatura fiksowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czujników temperatury jest kilka ale Ciebie interesuje czujnik temp.cieczy chłodzącej G62 - jeśli tak powiesz to myślę, że nie ma możliwości pomyłki. Zwróć uwagę na to jaką masz wtyczkę bo występowały dwa typy:

-starszy typ - kwadratowa (z zaokrąglonymi rogami) - kolor niebieski.

-nowszy typ - owalna - kolor czarny.

Aktualnie sprzedawane czujniki (bez względu na kształt wtyczki) są koloru zielonego.

Dwa dni temu kupowałem w ASO: czujnik 129.60zł + o-ring 3.50zł + klips 3.20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik znajduje się z tyłu głowicy zamontowany jest w plastikowym krućcu, po otwarciu maski można go spokojnie zobaczyć. Ja za czujnik płaciłem 60 zł w Inter Carsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem czujnik. Dałem 120zł w intercarsie bo kupiłem jakiś lepszy. Zamontowałem go, ale samochód dalej się przegrzewa jak dłużej postoję w korku. Wskazania na VAGu po wymianie ustabilizowały się, temperatura nie skacze co kilka chwil z 94 do 102 i to bez różnicy czy stoję czy jadę. Teraz pokazuje np.94 i stopniowo rośnie, bądź opada. Co jeszcze może być nie tak? Teraz zastanawiam się nad termostatem z tym że oba króćce wychodzące z chłodnicy są gorące, ale może się przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem z wariującą wskazówką temperatury, raz stoi na 60 pozniej leci na 90, zaraz po tym spada na 70-80 (przewaznie na trasie tyle pokazuje). Na kanale 49 mam 0, a na 51 tyle co na liczniku, w czym moze tkwic problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie najpierw wymieniłem termostat ale dalej miałem wahania temperatury i później wymieniłem czujnik temperatury i teraz trzyma 90

w twoim roczniku temperaturę sprawdzaj na kanale 51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...