Skocz do zawartości
IGNOROWANY

OC - Dowód rejestracyjny.


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry od razu przepraszam, jeżeli takowy temat był -szukałem na google, oraz tutaj na forum.. Jeżeli się nie zgadza z tematem prosiłbym o przeniesienie:(
Otóż ostatnio zakupiłem wymarzoną a-czwórkę, i podczas spisywania umowy miałem dopisać swoją mamę - sprzedawca również miał to zrobić, lecz po czasie 2 tyg. zaniósł umowę bez dopisku mojej matki.. Dlaczego chciałbym, żeby moja matka figurowała na umowie? Ponieważ posiada ona zniżki -60%, szukałem długo ubezpieczenia odpowiedniego dla mnie. Znalazłem w axa direct fajne ubezpieczenie wraz z mama. Mama jako współwłaściciel oczywiście, zapłaciłem 630zł + - ( w poprzedniej mówili mi 2100 więc wtedy kompletnie się załamałem .. ) Gdy zaniosłem umowę do urzędu, babka powiedziała że umowa jest sfałszowana ponieważ mama nie jest na tamtej umowie s/k. Więc będzie trzeba sporządzić umowę lecz bez mojej mamy. I teraz takie pytanie..
Skoro mojej matki nie ma na umowie sprzedaż / kupno - nie będzie jej w dowodzie osobistym, lecz widnieje juz na OC czyli stracę te zniżki, będę musiał coś dopłacać?. Według mnie chyba jestem w kropce, ponieważ zerknąłem na dziewczyny dowód rejestracyjny i umowe sprzedaży kupna ( inny samochód ) i widnieje u niej dziadek oraz ona.

Prosiłbym o jakąkolwiek odpowiedz, ponieważ osoba, która mi sprzedała samochód również nie wie.. a umowy wycofać nie może ( podobno, tak mi powiedziała. )
Boję się, że dostanę dowód rejestracyjny policjant zerknie, proszę dać OC a tam mama nagle gdzie nie figuruje w dowodzie..
Jeżeli jest to napisane chaotycznie - z góry przepraszam.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby policjantowi przeszkadzało, że na OC figuruje Twoja mama - ważne abyś ty jako właściciel samochodu tam był. Ale tu pewności nie mam.

Rozwiązanie widzę takie: spisz z mamą umowę darowizny na 50% pojazdu i zarejestrujesz samochód na Was oboje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździj na tym OC ponieważ oficjalnie wygląda to teraz tak że podałeś fałszywe informacje - nie posiadasz żadnych zniżek i w razie kolizji szybciutko wyjdzie to na jaw.

Taką karę dostaniesz że będziesz zaraz sprzedawał to świeżo nabyte auto żeby ją zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co zrobić w takim razie? nie mogę dopisać mamy, nie może tamta pani wycofać umowy ponieważ już auto wyrejestrowała - i powiedziała, że ma pieczątkę gminy i nie może tego cofnąć.
Więc stracę te OC i zapłacić muszę nowe?

Pozatym, ja nie mówiłem w ubezpieczalni, że mam zniżki - mama ma, sprawdzili w komputerze wszystko - mama złożyła podpis, tamten agent również, przeszło wszystko dobrze weryfikacje, tymbardziej to samo nazwisko, a gdybym objaśnił całą zaistniałą sytuację chyba by się sprawa toczyła w sądzie.. I tera myśle o tej karze, na to wychodzi w takim razie jak kolega wyżej napisał, że samochód mam bez OC, a zapłaciłem... jestem w konkretnej ... pupie..

Edytowane przez Janis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. Sporządzasz drugą umowe między tobą a matką z datą po dacie pierwszej umowy idziesz do urzędu z dwoma umowami jedna z Tobą i ze sprzedającym a druga z tobą i matką gdzie widnieje że odsprzedajesz jej 50 % pojazdu wtedy będzie zgodnie z prawem i tak jak chcesz

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyzej pisza, zrob umowe darowizny i jak najszybciej do WK celem dopisania wspolwlasciciela. Bo w razie wypadku bedzie regres i pojdziesz po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jestem w tym zielony, więc pokolei moglibyście mi powiedzieć? bo rozumiem, że pierwsze co to muszę wykonać umowę kupna/sprzedaży i wtedy ją zanieść do urzędu i zarejestrować auto bez mamy po czym umowę darowizny, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE

Czytaj uważnie ze zrozumieniem masz już to wyżej napisane... Idziesz z oboma umowami do urzędu. i rejestrujesz tylko raz na siebie i na matkę.

Zdaję się każdą z umów musisz wcześniej opłacić w US (jakieś grosze w porównaniu do OC bez zniżek) i z takimi umowami idziesz do WK rejestrując od razu tak jak miało być

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC może być na kogoś innego bo przecież jak kupisz auto od kogoś to OC jest na niego. Przy kontroli mi nic nigdy nie mówili. Z tym że każdą sprzedaż auta trzeba zgłosić do ubezpieczyciela który dokonuje rekalkulacji składki. Jak masz jedną umowę od poprzedniego właściciela to teraz wypisz drugą między twoja mamą i toba, wtedy z tymi umowami do WK i ubezpieczyciela. Auto zarejestruja a składkę wylicza na nowo

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek osoba, która sprzedała mi samochód sporządzi umowę bez mojej mamy - zaniosę do urzędu, opłacę w US składkę, i później do WK i tak jak mówicie, mam nadzieje że mi jakoś to wyjdzie.. Oby przez ten czas nic złego się nie stało przy kontroli, bo do tego mam ostatnio szczęście.
Dziękuję za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że ta osoba która sprzedała Ci samochód już zaniosła umowe do wydziału więc nie kombinuj. Masz zanieśc tą samą umowę która zaniosłą ta babka do urzędu w innym wypadku w końcu bekniesz za swoje kombinacje.

Poza 2 egzemplarzem umowy którą zaniosła sprzedająca (chyba masz kopie tej umowy) masz zaniesć umowę zawartą ze swoją starszą i tyle.

Nie podpisuj kolejnych umów ze sprzedajacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...