Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny silnik przy 2.5tys obrotów


seba1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem, że moje audi zaczyna głośniej chodzić przy ok 2.5tys obrotów i zaczyna być to dla mnie drażniące. I jest to moment w tym przedziale a poniżej i powyżej już normalnie. Czy może mieć to coś wspólnego z poduszkami pod silnikiem? Dodam że sprzegło wraz dwumasem wymieniane był niedawno. Silnik 1.8t 150km 2001r avj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zauważyłem, że moje audi zaczyna głośniej chodzić przy ok 2.5tys obrotów i zaczyna być to dla mnie drażniące. I jest to moment w tym przedziale a poniżej i powyżej już normalnie. Czy może mieć to coś wspólnego z poduszkami pod silnikiem? Dodam że sprzegło wraz dwumasem wymieniane był niedawno. Silnik 1.8t 150km 2001r avj

Nagraj filmik i wrzuć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego typu jest to dzwięk.

basowe buczenie ? słyszalne raczej tylko w kabinie niż na zewnątrz?

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm na pewno słysze w kabinie. I to mnie tak wkurza że staram jezdzićponiżej lub powyżej tych 2.5tys obrotów. Po wymianie sprzegła i dwumasy drgałmi pedał sprzegłą i gazu . Jak wróciłem do nich z tym i po ich jeździe powiedziano mi że nic nie czuja a mnie odbiera to radość z jazdy i denerwuje. I nie jest to moje pierwsze auto i nie wymyślam. Muszę jechać do kogoś kto kumaty jest w tej marce bo każdy zrobi i kasę ciągnie. aby sztuka i kolejny.


Bo wg mnie turbina odpada chyba bo ciągnie od niższych obrotów . Nagrał bym filmik ale możliwości nie mam narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale opisz mniej wiecej jakiego rodzaju jest to dźwięk ? piszczenie terkotanie buczenie czy co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo większe obciążenie na 5 biegu to buczy bardziej . mialem identyczna sytuacje w poprzednim moim aucie. zmienilem poduszki i niestety nic nie poprawilo sie...... mozna powiedzieć ze przez to sprzedalem samochod :-) ewentualnie do sprawdzenia masz jezvzcew przednia poduszke silnika czy jest dobrze wyregulowana . aczkolwiek ja po sprzedazy b6 oglaxaleme pare sztul b7 i tam 1.8t chodzi ciszej moim zdaniem wie moze wskazowka bylby montaz wydechu z b7.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo większe obciążenie na 5 biegu to buczy bardziej . mialem identyczna sytuacje w poprzednim moim aucie. zmienilem poduszki i niestety nic nie poprawilo sie...... mozna powiedzieć ze przez to sprzedalem samochod :-) ewentualnie do sprawdzenia masz jezvzcew przednia poduszke silnika czy jest dobrze wyregulowana . aczkolwiek ja po sprzedazy b6 oglaxaleme pare sztul b7 i tam 1.8t chodzi ciszej moim zdaniem wie moze wskazowka bylby montaz wydechu z b7.......

Mój chodzi bardzo cicho w porównaniu do b6 znajomych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany?

kolego pewno coś zj**..i tamci amatorzy powiem krótko wjedz do garazu, jedna strona auta na podnośnik najlepiej prawe przednie koło(jeśli napęd tylko przód) w górze na lewarku i kołkach, jedna osoba do pomocy niech odpali i słuchaj po zmianie każdego biegu do 5 włacznie prędkośc może być 70km/h czy nie wyje np. Łożysko w skrzyni które mogło ulec uszkodzeniu przy sciaganiu skrzyni lub po prostu pecha ciąg dalszy, łożysko uszkodzone słychać zazwyczaj już od 2biegu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze. łożysko nie buczy jak tłumik. Do autora , problem pojawił się sam ? Czy był juz od kupna auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się sam. I jest to bardzo denerwujące. Mechanik powiedział, że to może być coś od tłumika albo że z katalizatora coś urwało się i brzęczy. Ale czy zawsze przy jednakowych obrotach przy każdym biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz probowac wymienic caly wydech od a4 b7 1.8t. koszt uzywki nie powinien byc duzy.

powtarzam ze mialem to samo w swoim a4 b6 1.8t , tylko u mnie przy 2600-2700rpm, basowe buczenie jakby tlumika nie bylo ...

zmienilem poduszki na nowe ori z ASO - 0 poprawy , zero

sprzedalem auto :)

potem jak Ci pisalem testowalem a4 b7 i tam wydech ogolnie jest cichszy moim zdaniem niz w b6stkach.

o swoim problemie pisalem kiedys na forum ale nikt nic sensownego nie napisal :)

podejrzewam zuzycie wydechu poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...