Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strzelanie z okolic podszybia przy niskiej temperaturze


soul87

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak tam wasze b6 w konfrontacji z przymrozkami ?

W trzeciej juz z kolei mojej a4 b6 zauważyłem dosyć denerwującą usterkę ....

Zawsze rano , gdy temp spadnie ponizej zera, przez pierwsze pare km na nierównej drodze, szczegolnie gdy wjade kołem lewym lub prawym na nierówność słysze z okolic podszybia trzask, dzwięk trudno opisać jakby pękała szyba albo tez poprostu trzaskał jakiś plastik.

W poprzednich b6stkach nei było takiego zjawiska... sam juz nie wiem czy czepiać się plastików nawiewu pod deska rozdzielcza czy wklejanej w 2008 roku w danii szyby ...

Po zagrzaniu sie auta problem znika... niby ok ale wk***i...ące :D

jak u was?

(zaznaczam ze problemem nie jest plastikowe podszybie od strony maski bo je na próbe zdemontowalem :D )

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś plastik musi Ci tam hałasować :) Mi na przykład trzeszczy coś pod airbagiem kierownicy. Jak już zrobi się ciepło to problem znika. Tak to jest z tym plastikiem kiedy jest zimno :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec w twoim przypadku sprawdź plastikowe podszybie ktore zakrywa ośki wycieraczki bo je sie demontje podczas instalacji gazu . u mnie niestety to nie to . dzisiaj temp bliska zeru i jest cisza. . .

wydaje mi sie ze to jednak cos z szybą .. gdzies podmarzą woda

zobaczyłem budowę i schemat plastików blisko pod szybia pod deska . podotykalem je przez np dziurę po liczniku albo środkowego nawiewu i siedzą ok nie skrypia podczas ich ruszania

szybą chińska . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie stawiałbym na szybę, u mnie też cos ost słyszałem na tych mrozach ale to było dosłownie dwa razy.. stawiam na jakiś plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo,w kratce pod szyba, jak przymarznie jest troche lodu,gdy naciskalem palcem na plastik , slyszlem te zgrzyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też trzeszczy :decayed: wymienię kiedyś nowe podszybie to zobaczę czy to jest to :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde :/ u mnie podszybie zdemontowalem i dalej strzela :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też trzeszczy :decayed: wymienię kiedyś nowe podszybie to zobaczę czy to jest to :decayed:

Wydaje mi sie,ze to nic nie da,2 miesiace temu wymienilem nowe podszybie i dalej sa te zgrzyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde :/ u mnie podszybie zdemontowalem i dalej strzela :/

Bo sam demontaż i ponowne założenie nie rozwiązuje problemu.

Ja poradziłem sobie zdejmując ten plastik i dokładnie przesmarowałem miejsce łączenia z ramą pod szybą - gęstym smarem (najlepiej z teflonem) a nie jakimś g... w sprayu. Problem zniknął.

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko ja je zdemontowalem, odłożyłem na bok i pojechałem i dalej strzela ;D temat z podszybiem przerabialem juz w dwóch poprzednich b6, wiec znam ten temat...

coraz bardziej wydaje mi się ze f*ck up robi szyba ... bo plastiki nawiewu pod deska rozdzielcza macałem są sztywne, chociaz do wszystkich nie ma dojscia bez demontazu deski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdejmij te gumowo-alumionege listwy które po obu stronach trzymają szybę. U mnie swojego czasu to też trzaskało.

Swoją drogą nie zawsze dźwięk który słyszymy w kabinie pochodzi dokładnie z tego miejsca gdzie nam się wydaje. Raz byłem przekonany że znowu podszybie zaczęło mi latać, a okazało się że to ramka od radia wyklikała się z jednego zatrzasku. Docisnąłem i jest git

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W mojej a4 mam tak samo .Wydaje mi siè źe woda wejdzie w podszybie podczas plusowej temperatury,a gdy przyjdzie mrôz rozsadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak pisalem na poczatku watku problemem nie było podszybie ktore zdemontowalem i trzaski dalej byly a zle osadzona szyba plus slaba jej jakosc (szybka chinska XYG) Szyba w Audi a4 b6 wzdluz dolnej krawędzi ma zamontowaną taką twardą gumową listwe, do ktorej wsadza sie plastikowe listwe(podszybie) ktore oslania wycieraczki itp.

W moim przypadku ta gumowa listwa zintegrowana z szybą zostala wykonana ze slabej gumy (chinska) ktora zaczyna odlazic od szyby, dodatkowo szyba zostala osadzona troche za gleboko i ta uszczelka napiera mocno na podloze karoserii, tym samym sama w sobie byla mocno naprezona w stosunku do szyby, efektem czego byly trzaski.

Niosłem sie już z zamiarem wymiany szyby na szybę lepszej jakosci z uwzglednieniem przy montazu dla macherów zeby osadzili szybe tak zeby ta dolna uszczelka szyby nie przylegala do karoserii (tak opisane jest w instrukcji montazy szyby w ELSIE, poprzez wsadzenie odpowiednich dystansow) tak jak to ma miejsce aktualnie...

problem tymczasowo rozwiazalem inaczej, zyletka podcielem uszczelke miedzy szyba a karoseria , uszczelka widac ze dostala troche luzu. trzaskow nie ma ... :)

ciezko to zrozumiec z samego opisu wiec... :D

na zalaczonym obrazku, podcialem od dolu element o nazwie "uszczelka listwy gumowej" poniewaz u mnie napieral on na blache z racji za niskiego osadzenia szyby , przez co w elemencie oznaczonym "szczelina" (przy dobrej szybie tej szczeliny tam nie ma) zbierala sie woda i gdy cala ta uszczelka pracowala to byly trzaski... i jest ok...

ale szybe i tak zamieram wymienic .

szyba.png

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...