Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obroty jałowe,kąt wyprzedzenia zapłonu


przemoskubany

Rekomendowane odpowiedzi

1. mam 840

2. mam 255 ? tak pisało ;/

z czym to się wiąże ?

Edytowane przez przemoskubany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to się wiążę ze jet kąt wtrysku po za regulacja i pe w nie jest błąd 550 czyli tak kat wtrysku do ustawienia jeżeli nie da rady ustawić to zostaje do sprawdzenia rozrząd na znaki czy nie scina tzw klina na wale.Jesli jest poprawne ustawienie rozrzadu to zostaje przestawiacz kąta wtrysku w pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fura mi normalnie działa.. tylko moze w złym bloku odczytałem tą wartość nie wiem


no i na vagu zero błędów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bs gr 0 drugie pole

Nie lekceważyl bym tego bo jesli scina klin na wale to może się źle skonczyc dla silnika a miałem już taki przypadek moźna powiedzieć ze uratowalem koledze silnik też nie można bylo ustawić kąta wtrysku po sprawdzeniu rozrzadu okazalo się ze był przestawiony po rozebraniu scinalo ten pół księżyc na wale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dieslu na ścisłość nie ma czegoś takiego jak kąt wyprzedzenia zapłonu, albo kąt zapłonu. Jest kąt wyprzedzenia wtrysku: statyczny i dynamiczny, oraz kąt wyprzedzenia tłoczenia. Statyczne kąty mają wpływ na prawidłowe odapalnie silnika, a dynamiczne na jego prawidłową pracę wraz ze zwiększaniem się prędkości obrotowej. To, co ustawiasz na pompie, to statyczny kąt wyprzedzenia tłoczenia. Ruszając pompą tak regulujesz kąt wyprzedzenia tłoczenia, żeby uzyskać żądaną wartość kąta wyprzedzenia wtrysku (49-51 jednostek w Twoim przypadku). Tak jak pisał goldik wartość 255 oznacza, że kąt jest poza zakresem. Zrób test zaworu N108. Podaj też odczyt z 2 i 3 okna w grupie 004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedę u kumpla to to zrobie.. ;)

powiedzcie mi jeszcze gdzie odczytać na vagu temperature cieczy oleju itd .. jakie to bloki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...