Jump to content
IGNORED

Problem z alarmem dokładanym w A4 B6


grzes283
 Share

Recommended Posts

Witam.

Po rozłączeniu aku, mam problem z alarmem. Otóż po wyłączeniu alarmu z pilota wchodząc do auta muszę włączyć zapłon, bo po kilkunastu sekundach alarm się uzbroi. Zachowuje się tak, jak by nie miał sygnału z otwartych drzwi. Oczywiście po otwarciu drzwi zapala się lampka, jest info na fisie. Problem jest jakby ze strony alarmu.

Nie jest to może specjalnie uporczywe, ale dziwi mnie jak to mogło się stać. Troszkę grzebałem przy module MCE E (próba podłączenie CLH) oraz podłączłem moduł DRL H7 - czy te opcje mogą mieć wpływ?

Czy instalacja lampki sufitowej ma znaczenie dla instalacji alarmu? W lampce dokładałem kable do lusterka foto, być może coś się rozłączyło.....

Spotkaliście się z czymś takim?

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź na innych drzwiach. Jak będzie ok. to będzie do sprawdzenia wiązka drzwi kierowcy a w niej przewód od centralki alarmu do przewodu mikrostyka.

Link to comment
Share on other sites

Na wszystkich drzwiach jest tak samo. Dlatego nie wiem gdzie leży problem...

Link to comment
Share on other sites

Aby był sygnał muszą być podłączone do centralki każde drzwi. Albo są podłączone od mikrostyków drzwi albo po szynie Can. Wszystko jest zależne od tego jak podłączył fachowiec a to najlepiej i pewnie najszybciej dowiesz się składając wizytę u alarmowca.

Link to comment
Share on other sites

A jest możliwe, że podczas montażu modułu do świateł długich coś zj**...em? Generalnie podłączałem moduł przez przekaźnik i w pewnym momencie, jak wyjałem z modułu bezpiecznik, to właśnie zaryglowało drzwi, ale włożenie go z powrotem nie odryglowało. Nie wiem, być może to przypadek, ale tylko takie coś zauważyłem. Te dwie rzeczy za bardzo nie mają ze sobą wspólnego - chyba.

Tak, jak piszesz, chyba wizyta u elektryka mnie nie ominie :wink:

Aaa, coś jeszcze słyszałem, o masie na jakimś niebieskim kabelku...mówi Tobie to coś?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...