Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 czy to wina impulsatora nabijania kilometrów


Przemek2406

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o szybką odpowiedz. A mianowicie samochód nabija mi o jakieś 40 kilomertów więcej jak poprzednia Audi A4 b5. Koła mam 205/55/16,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 kilometrów, ale na jakim odcinku? Skąd wiesz, że poprzedni nabijał kilometry prawidłowo :naughty:

A i teraz zerknąłem na profil, jak nic nie było grzebane to u Ciebie nie ma impulsatora :wink:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odcinku 740 kilometrów pokazuje mi 790. Poprzednia nabijała dobrze bo pokazywał tyle ile powinno jak na mapie google pokazywało. A co u mnie w audi nabija kilometry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilometry i prędkość czytane są po can-ach z czujnika ABS-u. Może źle zakodowany ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim kole jest twn co nabija te kilometry czy liczy ze wszystkich czujników. Jak zrobić żeby dobrze nabijał. Coś było modzone w lewej stronie samochodu. Jak go zakodować zeby dobrze nabijał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kodowanie sterownika ABS, może był wymieniany i zostało stare kodowanie.


Albo auto miało kiedyś inne koła. To tylko przypuszczenia i nie wiadomo czy to dobry trop.

Masz telefon z gps sprawdź jaka wyjdzie różnica w prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawigacje i pokazywało prawie tyle samo. Czyli prędkość na nawi byłe zbliżona do tej co na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... według tego co piszesz, nie ma do czego się przyczepić. Skoro prędkość pokazuje dobrze to dziwne, że kilometry zawyża. Brak pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kolegi podłączył wag i wyskoczył błąd ale od świateł. A czy wgrany wirus na więcej mocy może mieć wpływa na to?


Dziś jadąc samochodem zauważyłem że licznik przez 2 kilometry pokazuje ok porównując go z seryjną nawigacją a po przejechaniu 2 kilometrów nabija o 300 metrów więcej. Czy to może być wina czujnika Abs który nalicza kilometry. Dodam że żadnego błędu odnośnie czujnika ABS nie mam


Up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest taka możliwość, czujnik albo koronka. Myślę że można to sprawdzić w blokach pomiarowych porównując ze wskazaniami z innych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up


Czy to może być za zakodowany licznik bo sie dowiedziałem że mój miał automat zamontowany a teraz jest manual


Potrzebuję kumatego gościa co mi ogarnie elektrykę w samochodzie. Chodzi mi ciągle o te nabijanie kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...