Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dziwne zachowanie turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, chciałby poruszyć jeden temat odnośnie turbo. Sutuacja wygląda tak, że od pewnego czasu podczas jazdy tak jakby rozłancza mi turbo, przestaję ciągnac i muli silnik, gdy zgaszę silnik i odpale na nowo turbina zaczyna pracowac normalnie, czy miał ktos z takim czymś doczynienaia?

Opublikowano

Silnik wchodzi w tryb awaryjny, tzw. "notlauf".

Bardzo często przyczyną są zapieczone, zacinające się kierownice zmiennej geometrii i zbyt wysokie ciśnienie doładowania :)

Należy sprawdzić turbinę lub zawór N75.

Edytowane przez michal_145

Opublikowano
  • Autor

Silnik wchodzi w tryb awaryjny, tzw. "notlauf".

Bardzo często przyczyną są zapieczone, zacinające się kierownice zmiennej geometrii i zbyt wysokie ciśnienie doładowania :)

Należy sprawdzić turbinę lub zawór N75.

czy da sie to jakoś zregenerowacz, czy muszę sie liczyć z jakimś większym wydatkiem?

Opublikowano

Kolego bez problemu można się tym zająć w domu przy podstawowych narzędziach i umiejętnościach,

nie masz dostępu do kabla diagnostycznego?

Opublikowano
  • Autor

Kolego bez problemu można się tym zająć w domu przy podstawowych narzędziach i umiejętnościach,

nie masz dostępu do kabla diagnostycznego?

mysle że dostęp do kabla w dzisiejszych czasach nie bedzie stanowił większego problemu.

Opublikowano

Jeżeli masz laptopa to najlepiej jakbyś zaopatrzył się w kabelek i za pomocą VAG-COMa rozwiejemy wszystkie wątpliwosci.

Na ta chwile co mozesz zrobic?

Sprawdz skok "góra-dół" "sztangi" znajdującej się pod "gruszką" turbiny do której dochodzi wężyk. Powinno się ruszać w górę około 2cm.

Przypuszczam ze mamy tu do czynienia z bledem:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

Czyli klasyczne przeladowanie.

Możesz też zamienić zaworek N18 od EGR z N75 od sterowania turbo.

Opublikowano

Kolego bez problemu można się tym zająć w domu przy podstawowych narzędziach i umiejętnościach,

nie masz dostępu do kabla diagnostycznego?

mysle że dostęp do kabla w dzisiejszych czasach nie bedzie stanowił większego problemu.

Wpisz sobie notfaul w szukajce wszystko znajdziesz co potrzebujesz.

Na poczatek kup kabelek zrób logi zczytaj błedy.

Możesz przegonić auto na 5 powyżej 3 tys obrotów tak ze 20km jak da rady.

Opublikowano
  • Autor

dziaki wielkie za pomoc, od poniedziałku zaczynam zabawe ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.