Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic - lekko szarpie


Szymek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Samochodzik to Audi A4 B6 z 2003r. Silnik 1.8T 163KM, skrzynia multitronic, napęd tylko na przednie buty. Mój problem polega na tym że samochód lekko szarpie przy spokojniej jeździe oraz przy spokojnym przyspieszaniu. przy szarpnięciu widać że obroty lekko podskakują. Szarpnięcia występują tylko na rozgrzanym silniku i do 2k obrotów, przy większych prędkościach obrotowych problem nie występuje.

Zastanawiam się od czego zacząć... czy najpierw jechać na wymianę oleju i zobaczyć czy to coś zmieni czy może też zacząć od czegoś innego ?

Proszę o jakieś sugestie, może ktoś z forumowiczów spotkał już się z podobnym problemem. Szukałem sporo na necie ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi co jest przyczyną takiej pracy.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)


Problem nadal nie rozgryziony... Możecie polecić jakieś sprawdzone zakłady w Krakowie zajmujące się skrzyniami? Pojadę chyba na początek wymienić olej i zobaczę czy coś to da... Odwiedziłem już jeden zakład ale panowie nawet bez podłączania kompa czy choćby przejażdżki samochodem stwierdzili że trzeba skrzynie targać i wyrzucić 5-6k na regeneracje skrzyni, podziękowałem i czym prędzej się oddaliłem z tego pseudo warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu masz Tiptronik a pytasz się o Multi ?

jeśli to Tip to wymiana oleju może pomóc jeśli Multi to raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia Multi bo w trybie sekwencyjnym pokazuje 6 biegów a napęd tylko na przednią oś.

Jakiś dobry warsztat w Krakowie lub okolicach możecie polecić żeby mi to zdiagnozowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...