Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T ANB stukanie na zimnym, proszę o jakąś rade

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie. Od jakiś 3-4 tygodni słychać stuki rano przy odpaleniu na zimnym silniku. Zawsze czekam te ok 2 minutki żeby rozgrzać silnik zanim ruszę i zauważyłem ten problem. Ciśnienie oleju bardzo dobre, ciśnienie na baniakach też w porządku i zawory raczej pracują dobrze, byłem już u kilku mechaników i każdy wyklucza popychacze. Przebieg 158.000, wykres na hamowni pokazał 148KM czyli ok. Mam kompletny nowy rozrząd BOSCH + Pompa. Ale niestety stwierdzili mi, że pompa wody jest wadliwa i to ona wariuje no to kupiłem nową z firmy INA (Bosch do śmietnika) I niestety kosztowało mnie to 300zł z robocizną a samochód dalej puka niestety. Dużo jeżdżę teraz i nie chciał bym gdzieć w polu, żeby mi się coś urwało. Aha w samochodzie jest wlany olej niestety ale Castrol 10W40, nie wincie mnie za to, no ale błąd mój, że mechanika nie dopilnowałem ale myśle, że nie jet to przyczyną bo na tym oleju jest tylko przejechane ok 5000Km tak, że wydaje mi sie, że nie jest to przyczyną tego stukania, Wcześniej był Lany MOBIL 1.

Jakieś porady na święta?

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt:)

Opublikowano

porządna rada:zmien olej. mi jak nalali castrola 10w40 to silnik chodził jak klekot, zrobiłem płukankę LM i narazie wlałem 10w40 valvoline max life i po 200-300km silnik chodzi zauważalnie ciszej. a następny będzie 5w40.

Opublikowano
  • Autor

porządna rada:zmien olej. mi jak nalali castrola 10w40 to silnik chodził jak klekot, zrobiłem płukankę LM i narazie wlałem 10w40 valvoline max life i po 200-300km silnik chodzi zauważalnie ciszej. a następny będzie 5w40.

Oki dzięki po nowym roku trzeba będzie chyba tak zrobić

Opublikowano

ja za valvoline wraz z filtrem zapłaciłem w lublinie 110zł do tego wynajęcie kanału 10zł i płukanka 30. więc nie ma co czekać do 2015 bo jak przyjdzie mróz to wtedy dopiero się z castrolem jaja dzieją.

Opublikowano

Tak jak koledzy piszą, warto zrobić płukankę jeszcze kiedy nie jest za późno. 1.8T nie lubią się z castrolem. Zobacz w google hasło 1.8t engine sludge.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, po nowym roku zmieniam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

tak jak koledzy piszą castrol mozesz sobie porównać do lotosa..a jak byś ty jadł parówki z biedronki przez miesiąc co byś powiedział..

Opublikowano
  • Autor

Zmieniłem na Mobila i silnik przestał stukać

Opublikowano

porządna rada:zmien olej. mi jak nalali castrola 10w40 to silnik chodził jak klekot, zrobiłem płukankę LM i narazie wlałem 10w40 valvoline max life i po 200-300km silnik chodzi zauważalnie ciszej. a następny będzie 5w40.

10w40 na 5w40? Kolego tak można?? Bo jak zawsze mi mówiono że tak nie powinno się robić bo może wypłukać silnik i wywalić nawet uszczelke.

Opublikowano

10w40 na 5w40? Kolego tak można?? Bo jak zawsze mi mówiono że tak nie powinno się robić bo może wypłukać silnik i wywalić nawet uszczelke.
nie powinno się zmieniać np z 10w na 15 ale na 5 już można, nagary i syf nie jest od uszczelniania silnika:). ogólnie silniki z turbo powinny mieć olej 5w. zresztą jak zrobiłem płukankę to ona by rozszczelniła silnik gdyby trzymał się na nagarze. jak ktoś chce jeździć samochódem długo i bezproblemowo to powinien utrzymać silnik w czystości, bo jak nagar się oderwie to nie dość że i tak rozszczelni silnik to i ssak pompy może zatkać a przez to i zatrzeć silnik. tak więc płukać i lać dobre oleje;d. ale jeśli silnik bardzo w dupkę nie dostaje to i 10w40 jest ok.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.