Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concert blaupunkt Concert Naw brak głosu


kondi169

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem posiadam radio concert z audi a4 b5 z systemem bose. Radio grało bez problemu teraz chciałem je podłączyć w audi a6 pod orginalne kostki i radio się łączy znajduje stacje radiowe ale nic nie słychać, brak głosu. Próbowałem też u kolegi w innym audi i jest to samo. W radiu sa 4 wejścia na kostki zaś w mojej a6 i znajomego 2 kostki. Dzięki serdeczne za pomoc.

Edytowane przez kondi169
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio jest zakodowane na system bose, trzeba podpiąć vag-a i przekodować. Jakby w tamtych audi były aktywne głośniki tył to by zagrał chociaż w nich tył i sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na przykładzie mojej a4, nie miałem fabrycznego radia.

Jeżeli niema fabrycznego radia od nowości:

-tylko 2 kostki podłączeniowe radia

-wszystkie głośniki są pasywne czyli 8kabli w kostce iso od głośników

-brak suba w bagażniku (avant)

-brak kabelka sygnału ``gala`` w kostce iso

-brak kabelka komunikacyjnego ``k-line`` w kostce iso

-oryginalne zaślepki boczne pod niefabryczne radio

Więc jeżeli chcesz się połączyć vag-iem w takim audi gdzie niebyło fabrycznego radia to niema szans, bo brak k-line. Ja u siebie po montażu ory radia dokładałem kilka kabli aby było jak fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde audi wyjechało z fabryki z oryginalnym radiem lub bez radia ( sporadycznie ). Linia-k w nie wszystkich rocznikach była wyprowadzona do iso. Nie ma oryginalnych zaślepek pod nieoryginalne radio tak fabryka nie wypuszczała ( Chiński wynalazek ). Tu masz jakie radia szły w a4 http://www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/radios.html. Nigdy nie było 8 przewodów w iso tylko przód ,a tył aktywny albo brak tyłu lub Bose.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie łączysz się z z tym radiem tzn a4 b5 jeśli tak to zmień kodowanie i po sprawie jeśli nie to musisz podpiąć linie-k np z pod klimatronika lub bezpośrednio do lini-k idącej z gniazda diagnostycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nigdy nie było 8 przewodów w iso tylko przód ,a tył aktywny albo brak tyłu lub Bose.

Nie chcę z Tobą się kłócić na koniec roku ale chyba wiem jakie auto kupiłem, poza tym jestem elektromechanikiem samochodowym od prawie 9lat więc wiem co mówię :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałeś mieć coś dłubane nie było takich wersji poszukaj sobie w etce sam zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak jesteś uparty, moje audi jest ze Szwajcarii , znajomy ma s6 c5 też Szwajcar i tak samo jak u mnie brak suba instalacja na wszystkie głośniki pasywne w 4czterech drzwiach. W obu autach wstawione radia niefabryczne od nowości.

Nie chce mi się radia wyciągać i robić zdjęć jak wyglądały ori kostki u mnie, zrobię jak konsolę 2 din będę montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model radia jaki masz


Nie fabryczne radia nie były seryjnie montowane więc jest to instalacja robiona pod klienta i nie wychodząca w standardzie więc nie motaj bo gość zgłupieje. Takie cuda były robione w fabryce tylko na zamówienie a nie w normalnej linji produkcyjnej. Mogłeś napisać że to szwajcar tam są takie cudaki. Trzeba było napisać: Na przykładzie mojego szwajcara. I wiadomo by było o co chodzi że tam były różne dziwne rzeczy w autach.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...