Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 adr 1.8 lpg temp. silnika


komuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, miałem problem z silnikiem w ogóle się nie nagrzewał (na święta nie miałem czasu zająć się autem i jeździłem z kartonem zasłaniając chłodnice aby silnik mógł się nagrzać) , wczoraj wymieniłem olej w silniku oraz termostat, czujnik cieczy na blacie pokazuje po kilku kilometrach niecałe 90^ około 87, ale po wklepaniu w klima-tronik kodu 51, pokazuje się 90 bez względu czy silnik jest ciepły czy zimny oraz po wpisaniu kodu 49 pokazuje cały czas -60 również bez wględu na temp na blacie, jakie mogą być przyczyny i co należny wymienić i gdzie się te elementy znajdują

P.S Szczęśliwego nowego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jeszcze czujnik temp. Jaki termostat ori czy zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob sprawdzic czujnik temp, termostat to zamiennik firmy gates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za silnikiem pod dolotem powietrza masz 2 czujniki 4pinowy daje temp na zegary a 2pinowy do klimy ten 2pinowy jest padniety skoro podaje złe wartosci, ja na kanale 51 spr. temp plynu na 49 to nie wiem czy mi sie cos wyswietla. Raczej Ci padł ten 2 pinowy skoro samochod sie nagrzewa i trzyma na blacie 90*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wpisaniu kodu nr jeden wyswetla mi sie 5 bledow 6.1 15.5 22.1 49.1 50.3 mozecie mi powiedziec co to za bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej czy te kody to cos powaznego bo sama nazwa za duzo mi nie mowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik 2 pinowy nie działa wymien go lub posprawdzaj okablowanie przy nim. Leci Ci z nawiewów ciepłe powietrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciska sie klawisz gornego nawiewu i zamknietego obiegu na raz. Cieple powietrze leci mi normalnie, czujnik tem zew dziala tzn pokazuje mi sie na desce temp, klima dziala podczas zakupu teraz nie ale podejrzewam ze dlatego ze nalezy ja nabic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp zew. jest przed chlodnicami i tutaj o nim nie pisałem tylko o tym ktory jest za silnikiem wpiety w plastikowy kruciec idacy do glowicy, czujnik jest padniety dlatego nie masz dobrych odczytow temperatury plynu na klimatroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...