Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośnik drzwi tylnych stuka a4 b6


Tomo1205

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio po dwoch dniach postoju wsiadłem do auta z fabrycznym radiem concert II audi a4 b6 avant po włoźeniu kluczyka i włączeniu zapłonu pomimo wyłączonego radia głośniki drzwi tylnych prawych zaczeły charczeć a następnie stukać jak by ktoś podłączał pod nie napięcie częstotliwość tych stuków jest róźna po przejechaniu pewnego dystansu to ustalo i co jakiś czas jedynie stuka z róźną siłą, po włączeniu radia reszta głośnikow gra ok razem z subwooferem, jak przestawiłem głośniki jedynie na tył i prawą stronę i dam radio na maksa to ledwo co słychać jakiś dzwięk jak by coś z zasilaniem tych głośników tych drzwi a to stukanie to jak by efekt jakiegoś zwarcia i lewego napięcia ruszałem gumę pomiędzy drzwiami a słupkiem ale bez efektu gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuka tylko w jednych drzwiach tylnych czy w obu tylnych ?

Sprawdź wtyczkę do suba i wzmaka (prawy boczek w bagażniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuka tylko w drzwiach tylnych prawych wtyczka przy wzmacniaczu ruszalem i brak efektu bede musial chyba rozebrac te drzwi i posprawdzac kable

Wina leźy po sttonie wxmacniacza bylem u szpeca od car audio sub zalany byl woda wyglada ze gdzies tamtedy idzie przeeod z plynem do tylnej wycieraczki i cieknie zaraz jak zaczal stukac ten glosnik to zauwazylem tam wilgoc dzis to rozbiore i zobacze co bylo dokladnie powodem zalania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć pęknięty wężyk od spryskiwacza tylnej klapy. Pęknięcie jest na prawym zawiasie klapy. Wystarczy powąchać, płyn ma charakterystyczny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez wlasnie bylo pekniety wezyk w zawiasie plyn zalal wzmacniacz, czy ten wezyk to jedna calosc rozebralem podsufitke w pojezdzie idzie on na druga strone auta i nie wiem czy gdzies sie laczy czy to jeden fragment, jezrli jeden to go odetne przed zawiasem i go wycieraczki puszcze nowy fragment, wzmacniacz dalem znajomemu elektronikowi moze uda sie go naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wężyk jest jedną całością, ja wyciąłem odcinek od okolic lampki w podsufitce i jakieś 30 cm w klapie. W to miejsce wstawiłem oryginalny nowy odcinek tej karbowanej rurki. Połączenie wężyków zrobiłem poprzez nasunięcie na wierzch łączonych odcinków rurki pcv o średnicy bodajże 6mm i długości 5cm. Rurka pcv wchodziła ciasno na wcisk, dodatkowo jeszcze ściągnąłem to opaskami elektrycznymi. Zastosowałem oryginalna rurkę chociaż nie uważam tego za najlepsze rozwiązanie. Niestety na tym zawiasie jest to tak mocno skręcane że każdy gumowy wąż z czasem się zegnie i nie będzie miał przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna kupic na metry taki wezyk jak oryginalny, ja kupulem w castoramie gumowy wezyk 5mm, ale nie wiem czy jest go sens montowac w takim razie, rozwazalem tez montaz tskiego wezyka jsk do zasilania w wode lodowek side by sidd jest on sztywniejszy niz gumowy, niby taka pier**la a tyle z tym wezykiem zachodu

Sory za bledy - pisane w wolnej chwili z telefonu

Zdziwilo mnie ze dali taka karbowana rurke a nie zwykly wezyk, obciolem ta rurke na eysokosci lampki bsgaznika i dalem caly nowy odcinek az do wycieraczki , jak ponownie sie zepsuje to rezygnuje z tylnego spryskiwacza masa zabawy z wymiana tego wezyka i szkod narobila ta awaria w pistaci spalonego wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rurkę miałem od kolegi z warsztatu bo kiedyś kupił w serwisie kilka metrów.

Tutaj masz linka do pierwszej z brzegu aukcji.

http://allegro.pl/przewod-spryskiwacz-audi-vw-skoda-seat-1-mb-i4916139944.html

Nie wiem jak wygląda wężyk do tej lodówki co piszesz więc się nie będę wypowiadał.

Wężyk nie może mieć większej średnicy zewnętrznej bo później nie da się plastików na zawias pozakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...