Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebny kompletny wydech 2.25-2.5" do 1.8T B6 Estate


RumJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Są pokrewne tematy ale takiego konkretnego nie ma, tzn. potrzebuję przebudować/poskładać kompletny wydech do mojego kombika (widziałem sedany), najlepiej nierdzewka lub kwasówka, srednice raczej większe niż standard no i...

- chcialbym zrbić tak żeby nie było za bardzo głośno w środku i żeby mi dzieci nie ogłuchły

- wolał bym zostawić katalizator ze wzgłędu przeglądów, może być zmieniony na jakiś większy sportowy

- raczej sondy bym zostawiał - chyba że była by konieczność usunięcia jednej

- potrzebował bym cały wydech, zaczynający się od kolektora/lub katalizatora aż do zderzaka bo mój jest trochę skorodowany i zaczynają rury pękać (pomógł mechanik zdejmując skrzynie biegów 2x, matoły zdejmowały łapę trzymającą skrzynię (baran) i naciągali cały wydech w dół żeby łapę zdjąć)

Nie pamiętam co jest do uratowania, musiał bym wejść pod samochód jeszcze raz i sprawdzić, ale jeśli byłby to koszt niewielki jadąc wszystko od nowa niż sztukować do tego co mam i na dodatek stosować redukcję - chyba nie za bardzo się to opłaca i wolał bym zrobić już od A-Z mając spokój na lata.

Kto doradzi rozsądnie jak to poskładać do kupy, ewentualnie może ktoś się bawi w wyginanie i kompletowanie takich wydechów?

Końcówki na dwie strony i o średnicy 90mm, mogą być zakończone z rury prostej lub ściętej ale najlepiej jakieś zakończone końcówki żeby nie były ostre i żeby nie szpeciło za bardzo.

Ktoś podpowiedział mi taki wydech za który serdecznie dziękuję, to połowa wartości mojego auta :D

http://rpmotorsport.pl/audi-quattro-p-7104.html

Kto podpowie i doradzi?

Nie będę wskazywał palcem ale czytałem w podobnych wątkach o kilku magikach którzy maja pojęcie w temacie - zresztą nie tylko tym... :wink:

Z góry dziękuję

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz do chłopaków z MGMotosports - myślę że doradzą, cennikiem zarzucą, bo jak chcesz mieć dobrze i nie wymieniać tego za 2-3 lata bo się zrobiła dziura albo korozja łapie to trzeba zapłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz do chłopaków z MGMotosports - myślę że doradzą, cennikiem zarzucą, bo jak chcesz mieć dobrze i nie wymieniać tego za 2-3 lata bo się zrobiła dziura albo korozja łapie to trzeba zapłacić :)

Ori wytrzymał 10 lat... :hi:

Ja licze na jakość tylko na kilka lat ;)

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem wydech w MG i ogólnie wszystko ok po za małymi wpadkami.

Po około pół roku użytkowania musiałem poprawić w dwóch miejscach spawy bo popękały.

Wydech jest fajnie wykonany ale spawy mają za mały przetop i niestety pękają.

Nie podoba mi się też łączenie DP z resztą wydechu, jest na opaskę zrobioną z kawałka rury.

Po za tym jestem zadowolony jeśli chodzi o jego głośność a ma 3" w całości.

Myślę że jak za tak wysoką kasę wydech mógłby być trochę lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj z Kolegą forumowym: Bakuś. Oto Jego propozycja do B6 :

http://allegro.pl/kompletny-uklad-wydechowy-audi-a4-b6-quattro-1-8t-i4923777162.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to chyba jest kupić uniwersalne tłumiki
http://rpmotorsport.pl/tlumiki-sportowe-tuningowe-c-73_7310.html
i zespawać to ze sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech super, ale cena powala.

Moze to niewiele bo to przeciez konkretną dychawka i nierdzewka, ale jednak...

Z drugiej strony 450f za konkret wydech to az znowu nie tak tragicznie, tylko zona mnie zabije :D

Co do spawania i składania: raczej nie chcialbym iść ta droga z tego powodu ze niewiele warsztatów tutaj ma migomaty nie mowiac juz o spawaniu takim sprzętem, a juz w osłonie - to nie wspomne a jesli sie znajdzie odwazny, zawola tyle co za wydech :D

Co do tego wydechu to mam mieszane uczucia, nie mowiac juz ze to seria no i cena zabija jak za standardowy rozmiar: http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=131155238748

Ciekawe ile koles powie za 3" ;-)

Wysłano z X10i

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...