Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z podłączeniem Radia concert


radek_w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze zmianą radia na oryginalne radio Concert. Odkąd kupiłem samochód, było wsadzone takie standardowe i w ramach tego jest tam użyta seria jakiś dziwnych przejściówek, które były potrzebne aby to grało. Wszystko by pasowało gdyby nie to, że przednie głośniki są wywalone z oryginalnej kostki (zaznaczyłem kolorem czerwonym) i wsadzone osobno na kostkę którą obsługują standardowe radia (kolor zielony) . Wszystkie tylne są tak jak trzeba zaznaczone kolorem żółtym.

m6pwjxzr.jpg

Oprócz tego ktoś zrobił przejściówkę aby doprowadzić tylne głośniki z oryginalnej kostki na tą z kolorem zielonym co wygląda następująco (mógłby ktoś powiedzieć na co są te kondensatory i rezystory? to jakiś filtr?)

yu2nxafw.jpg

Myślałem, że wystarczy doprowadzić przednie głośniki z powrotem na oryginalną kostkę jednak to nie wystarczyło. Po podłączeniu przednie grają bardzo cicho, niemal niewyczuwalnie. Czy wiedziałby ktoś co jest tego powodem? Mam drugie audi i tam wszystko gra, podłączyłem tak samo.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz powrócić do oryginalnego radia to wywal wszystko co tam jest powsadzane. W przypadku systemu bez Bose przednie głośniki mają być podpięte pod piny zielone a tylne pod piny żółte. Sygnał tylnych głośników idzie do wzmacniacza audi i dlatego ktoś zrobił rzeźbę aby to grało na normalnym radiu. Musiał najpierw sygnał odseparować i stłumić aby go później ponownie wzmocnić we wzmacniaczu audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz powrócić do oryginalnego radia to wywal wszystko co tam jest powsadzane. W przypadku systemu bez Bose przednie głośniki mają być podpięte pod piny zielone a tylne pod piny żółte. Sygnał tylnych głośników idzie do wzmacniacza audi i dlatego ktoś zrobił rzeźbę aby to grało na normalnym radiu. Musiał najpierw sygnał odseparować i stłumić aby go później ponownie wzmocnić we wzmacniaczu audi.

To by się zgadzało, bo tak jest odseparowane właśnie. Mam radio z systemem bose i jak zrobić aby w tym systemie grał i przód i tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bose to kable przednich głośników podłącz pod czerwone piny. W systemie Bose sygnał przednich i tylnych głośników leci najpierw do wzmacniacza a dopiero później do głośników.

Ale aby taki system działa to musi być w całości czyli musi być wzmacniacz bose oraz instalacja pod niego. Patrząc na te przejściówki to wydaje mi się że takowego systemu w tym aucie nie ma ponieważ przednie głośniki były napędzane prosto z radia, i to bez przeróbek, czyli jak w zwykłym systemie.

Nie widać dokładnie jak idą te kable i coś chyba nie wszystko sfotografowałeś bo jakoś sobie nie mogę tego wszystkiego pospinać z instalacją radia i auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bose to kable przednich głośników podłącz pod czerwone piny. W systemie Bose sygnał przednich i tylnych głośników leci najpierw do wzmacniacza a dopiero później do głośników.

Ale aby taki system działa to musi być w całości czyli musi być wzmacniacz bose oraz instalacja pod niego. Patrząc na te przejściówki to wydaje mi się że takowego systemu w tym aucie nie ma ponieważ przednie głośniki były napędzane prosto z radia, i to bez przeróbek, czyli jak w zwykłym systemie.

Nie widać dokładnie jak idą te kable i coś chyba nie wszystko sfotografowałeś bo jakoś sobie nie mogę tego wszystkiego pospinać z instalacją radia i auta.

A da się radio przeprogramować, żeby grało bez systemu bose? Tez myślę, ze nie mam tego systemu, bo jest właśnie osobna kostka na przednie głośniki, lecz gdy podłączam pod 'zielone' piny to też nic nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio przeprogramowane VAGiem i wszystko gra jak należy. Był również problem z regulacja glośności (znana usterka modelu concert) ale nagrzałem procesor jak zalecali użytkownicy i działa tak jak trzeba !

Dziękuje wszystkim za pomoc !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę sie pod temat mianowicie również chce przejść na radio Concert I. Otóż po podpięciu Concerta gra mi tylko przód. Od tylnych głośników w aucie idą 4 kable (+ i - z lewego oraz + i - z prawego) głośniki to ori Nokia bez wbudowanych wzmacniaczy. Z tego co widzę ze w schemacie z pierwszego postu to sygnał na tył to RR i LR czyli 1 i 2 pin żółtej kostki. Jeżeli sygnały z tych pinów podam na ,,plusy'' tylnych głośników to skąd podać ,,minusy'' zeby to działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał w żółtej kostce jest sygnałem o poziomie RCA więc nie nadaje się do bezpośredniego zasilania głośników. Po drodze należy zastosować wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym się podpiąć żeby nie zakładać oddzielnego tematu, niestety w opcji szukaj nie znalazłem podobnego problemu.

W swojej a4 posiadam radio gamma z systemem nokii (subwoofer itp).

Tył nie gra ale jak pogoda dopisze zamierzam sprawdzić przekażnik w subwooferze.

Czy wymieniając radio na Concert II muszę robić jakieś przeróbki żeby wszystko grało jak należy ?

Dobra temat nieaktualny :) radio nie pasuje wielkościowo do auta (rozszerza się ku górze) pójdzie do żyda :)

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...