Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Problem z podłączeniem Radia concert

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam problem ze zmianą radia na oryginalne radio Concert. Odkąd kupiłem samochód, było wsadzone takie standardowe i w ramach tego jest tam użyta seria jakiś dziwnych przejściówek, które były potrzebne aby to grało. Wszystko by pasowało gdyby nie to, że przednie głośniki są wywalone z oryginalnej kostki (zaznaczyłem kolorem czerwonym) i wsadzone osobno na kostkę którą obsługują standardowe radia (kolor zielony) . Wszystkie tylne są tak jak trzeba zaznaczone kolorem żółtym.

m6pwjxzr.jpg

Oprócz tego ktoś zrobił przejściówkę aby doprowadzić tylne głośniki z oryginalnej kostki na tą z kolorem zielonym co wygląda następująco (mógłby ktoś powiedzieć na co są te kondensatory i rezystory? to jakiś filtr?)

yu2nxafw.jpg

Myślałem, że wystarczy doprowadzić przednie głośniki z powrotem na oryginalną kostkę jednak to nie wystarczyło. Po podłączeniu przednie grają bardzo cicho, niemal niewyczuwalnie. Czy wiedziałby ktoś co jest tego powodem? Mam drugie audi i tam wszystko gra, podłączyłem tak samo.

Pozdrawiam !

Opublikowano

Jak chcesz powrócić do oryginalnego radia to wywal wszystko co tam jest powsadzane. W przypadku systemu bez Bose przednie głośniki mają być podpięte pod piny zielone a tylne pod piny żółte. Sygnał tylnych głośników idzie do wzmacniacza audi i dlatego ktoś zrobił rzeźbę aby to grało na normalnym radiu. Musiał najpierw sygnał odseparować i stłumić aby go później ponownie wzmocnić we wzmacniaczu audi.

Opublikowano
  • Autor

Jak chcesz powrócić do oryginalnego radia to wywal wszystko co tam jest powsadzane. W przypadku systemu bez Bose przednie głośniki mają być podpięte pod piny zielone a tylne pod piny żółte. Sygnał tylnych głośników idzie do wzmacniacza audi i dlatego ktoś zrobił rzeźbę aby to grało na normalnym radiu. Musiał najpierw sygnał odseparować i stłumić aby go później ponownie wzmocnić we wzmacniaczu audi.

To by się zgadzało, bo tak jest odseparowane właśnie. Mam radio z systemem bose i jak zrobić aby w tym systemie grał i przód i tył?

Opublikowano

A jeśli bose to kable przednich głośników podłącz pod czerwone piny. W systemie Bose sygnał przednich i tylnych głośników leci najpierw do wzmacniacza a dopiero później do głośników.

Ale aby taki system działa to musi być w całości czyli musi być wzmacniacz bose oraz instalacja pod niego. Patrząc na te przejściówki to wydaje mi się że takowego systemu w tym aucie nie ma ponieważ przednie głośniki były napędzane prosto z radia, i to bez przeróbek, czyli jak w zwykłym systemie.

Nie widać dokładnie jak idą te kable i coś chyba nie wszystko sfotografowałeś bo jakoś sobie nie mogę tego wszystkiego pospinać z instalacją radia i auta.

Opublikowano
  • Autor

A jeśli bose to kable przednich głośników podłącz pod czerwone piny. W systemie Bose sygnał przednich i tylnych głośników leci najpierw do wzmacniacza a dopiero później do głośników.

Ale aby taki system działa to musi być w całości czyli musi być wzmacniacz bose oraz instalacja pod niego. Patrząc na te przejściówki to wydaje mi się że takowego systemu w tym aucie nie ma ponieważ przednie głośniki były napędzane prosto z radia, i to bez przeróbek, czyli jak w zwykłym systemie.

Nie widać dokładnie jak idą te kable i coś chyba nie wszystko sfotografowałeś bo jakoś sobie nie mogę tego wszystkiego pospinać z instalacją radia i auta.

A da się radio przeprogramować, żeby grało bez systemu bose? Tez myślę, ze nie mam tego systemu, bo jest właśnie osobna kostka na przednie głośniki, lecz gdy podłączam pod 'zielone' piny to też nic nie gra.

Opublikowano

Da się, ale kompem.

Opublikowano
  • Autor

radio przeprogramowane VAGiem i wszystko gra jak należy. Był również problem z regulacja glośności (znana usterka modelu concert) ale nagrzałem procesor jak zalecali użytkownicy i działa tak jak trzeba !

Dziękuje wszystkim za pomoc !

Pozdrawiam !

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam. Podepnę sie pod temat mianowicie również chce przejść na radio Concert I. Otóż po podpięciu Concerta gra mi tylko przód. Od tylnych głośników w aucie idą 4 kable (+ i - z lewego oraz + i - z prawego) głośniki to ori Nokia bez wbudowanych wzmacniaczy. Z tego co widzę ze w schemacie z pierwszego postu to sygnał na tył to RR i LR czyli 1 i 2 pin żółtej kostki. Jeżeli sygnały z tych pinów podam na ,,plusy'' tylnych głośników to skąd podać ,,minusy'' zeby to działało ?

Opublikowano

Sygnał w żółtej kostce jest sygnałem o poziomie RCA więc nie nadaje się do bezpośredniego zasilania głośników. Po drodze należy zastosować wzmacniacz.

Opublikowano

Również chciałbym się podpiąć żeby nie zakładać oddzielnego tematu, niestety w opcji szukaj nie znalazłem podobnego problemu.

W swojej a4 posiadam radio gamma z systemem nokii (subwoofer itp).

Tył nie gra ale jak pogoda dopisze zamierzam sprawdzić przekażnik w subwooferze.

Czy wymieniając radio na Concert II muszę robić jakieś przeróbki żeby wszystko grało jak należy ?

Dobra temat nieaktualny :) radio nie pasuje wielkościowo do auta (rozszerza się ku górze) pójdzie do żyda :)

Edytowane przez Joziek79

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.