Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak zmienić ekran startowy w MMI 3G BASIC/LOW?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Chcę zmienić logo startowe MMI na s-line.

Ten sposób nie działa:

http://www.stemei.de/pages/coding/audi-a4-8k/mmi-3g-logo.php

I ten też nie bo nie mogę się dostać do 07-Contol Head

http://www.stemei.de/pages/coding/audi-a4-8k/mmi-basic-startlogo.php

Jakieś pomysły ?

Opublikowano

07 CONTROL HEAD nie masz takiego sterownika poniewaz był on w MMI 2G

Co do MENU startowego S LINE to "S-line" (the normal "MMI" splash screen)

Opublikowano
  • Autor

Co do MENU startowego S LINE to "S-line" (the normal "MMI" splash screen)

Acha :) o.O

To po co opcja zmiany na s-line w zielonym menu. Zmiana coś daje ?

Edytowane przez adkowski

Opublikowano

Można też wgrać skryptem dowolny obrazek (png) z karty SD.

Ja zrobiłem własnego splasha:

mmi.jpg

Opublikowano
  • Autor

Można też wgrać skryptem dowolny obrazek (png) z karty SD.

Ja zrobiłem własnego splasha:

mmi.jpg

A widzisz. To ciekawe jest. Nadmień co i jak się robi.

Edytowane przez adkowski

Opublikowano

a wie ktoś czy w concert/symphony też się da zmieniać skryptem obrazek /logo?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

a wie ktoś czy w concert/symphony też się da zmieniać skryptem obrazek /logo?

nie bardzo jest gdzie aktywować tego :)

Opublikowano

Można też wgrać skryptem dowolny obrazek (png) z karty SD.

Ja zrobiłem własnego splasha:

mmi.jpg

A widzisz. To ciekawe jest. Nadmień co i jak się robi.

Tutaj opisałem co i jak - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/308367-skrypty-dla-mmi-3g-basichigh/

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

a czy w concert/symphony można zmienić logo na s line? Bo zmieniając w 56- radio w długim kodowaniu byte12 bit 0 i 1 na 1 nie chce mi zakodować. u mnie jest wpisane osiem zer. 00000000. Nie powinno ich być przypadkiem siedem?

Edytowane przez sikszak

Opublikowano

a czy w concert/symphony można zmienić logo na s line? Bo zmieniając w 56- radio w długim kodowaniu byte12 bit 0 i 1 na 1 nie chce mi zakodować. u mnie jest wpisane osiem zer. 00000000. Nie powinno ich być przypadkiem siedem?

Masz za słabe RADIO pewnie a co to kodowania to masz 8 zer , pierwsza z prawej to 0 a ostania 7

Opublikowano

a czy w concert/symphony można zmienić logo na s line? Bo zmieniając w 56- radio w długim kodowaniu byte12 bit 0 i 1 na 1 nie chce mi zakodować. u mnie jest wpisane osiem zer. 00000000. Nie powinno ich być przypadkiem siedem?

Tak można, jest kilka splashscreen'ów do wyboru /Standard/S/RS/ dla A4 i A5 jak dobrze pamiętam;

u mnie w Concert3/CAN;

Part No SW: 8T1 035 186 P HW: 8T1 035 186 P; Component: Concert3 H07 0350

zmieniasz w 56- Radio; byte 12

z tego co pamiętam wartości pomiędzy 00-05 to 5 różnych splashscreen (trzeba ręcznie kodować)

Coding: 0500048204018502D37BEF0104

Coding: 0500048204018502D37BE70102

Coding: 0500048204018502D37BE701xx

00 Domyslne

byte_12_00_Default.jpg 56_Radio_Concert_00_Domyslne.jpg

01 S5 bit 0 zaznaczony

byte_12_01_A5.jpg 56_Radio_Concert_01_S5.jpg

02 RS

byte_12_02_RS.jpg 56_Radio_Concert_02_RS.jpg

03 S

byte_12_03_S.jpg 56_Radio_Concert_03_S.jpg

04 S4

byte_12_04_RS.jpg 56_Radio_Concert_04_S4.jpg

05 RS

byte_12_05_RS.jpg 56_Radio_Concert_05_RS.jpg

06 RS

56_Radio_Concert_06_RS.jpg

07 Request of of range

08 Request of of range

09 Request of of range

10 Request of of range

11 Request of of range

12 Request of of range

13 Request of of range

14 Request of of range

Edytowane przez paudib8

Opublikowano

dzięki Paudib8.

wprowadziłem ręcznie kodowanie. Niestety u mnie była mozliwa uboga kombinacja. 1 na końcu to logo S5, a 2 to RS Innych cyfr nie mogłem zakodować. Może to wina słabego kabla lub słabego radia

Opublikowano

CONCERT SYMPHONY :

RADIO 56 ---> Coding 07 ---> Long Coding Helper ---. BYTE 12 ---> Bit

Binary

0000000 Domyslnie

0000001 S5

0000010 RS
0000011 S LINE
0001000 S4

Opublikowano

niestety nie daje rady zmienić tego w bitach bezpośrednio. jedynie udało mi się zmienić ręcznie kodowanie na logo RS. i w długim kodowaniu mam w byte 12 mam kod 0000010 czyli RS

co muszę zrobić (gdzie w tym kodzie: 050004820402C50D815B870002, muszę jeszcze coś zmieć- na jaką cyfrę? żeby udało mi się zmienić kod w binarach na 0000011??)

nie chce mi zmienić na końcówkę 03; 04; 05; 06; 07;08; 09 itd jak pisze wyżej Paudib8

Może trzeba zmieć na jakąś inną wartość żeby uzyskać w byte 12 kod

No dobra chwilke teraz przysiedziałem i żeby było w binarach w byte 12 0000011 trzeba u mnie ręcznie zmienić ten kod na końcówke 03. Niestety u mnie tego komp nie przyjmuje.. Wyskakuje błąd: request out of order

Edytowane przez sikszak

  • 4 lata później...
Opublikowano

Odgrzeje kotleta trochę mam zwykłego Concerta z kolorowym wyświetlaczem sterownik przyjmuje kodowanie ale działa tylko ekran powitalny z S5,RS i standard A4/Allroad taki był domyślnie

 

Jest patent lub sposób aby ustawić na S-line. Vcds kodowania tylko tego nie przyjmuje, może po wprowadzeniu kodu dostępu jakiegoś by przeszło ? Bo tak przeszła np wizualizacja tylnego PDC

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.