Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budynki socjalne ( kontenery) - można postawić bez zgody sąsiadów ???


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie krótkie pytanie może jest ktoś obeznany w prawie budowlanym.

Czy Miasto może postawić na działce kontenery socjalne dla bezdomnych bez zgody sąsiadujących z tą działką mieszkańców ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli działka jest własnością miasta to zapewne może sobie takie kontenery postawić nie pytając nikogo o zgode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest własnością Miasta więc przerąbane. Przywiozą kontenery i osiedlą tam jakichś Cyganów.

A nie można jakoś zaprotestować ,że po środku ekskluzywnego osiedla domków jednorodzinnych postawią kontenery socjalne ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protestować Ci zawsze wolno..., żyjemy w wolnym kraju przecież :) Inna sprawa czy z tych protestów coś sensownego wyniknie :gwizdanie:

YATES widze, że nie tylko na naszym forum zadałes to pytanie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES widze, że nie tylko na naszym forum zadałes to pytanie :naughty:

No ale na naszym forum mi ktoś odpowiada, a na forum prawnym cisza :(

Myślałem,że jest jakiś zapis w prawie budowlanym odnośnie budynków socjalnych - czy można je każdemu pod nosem postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo Budowlane na 100% nie reguluje tego typu problemów. Inna sprawa, że w pierwszym poście troche przesadziłes pisząc o kontenerach, bezdomnych czy cyganach. Budynki socjalne to normalne bloki standardem nie różniace się od normalnych pod kupno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że mają tam być kontenery , a nie murowane budynki socjalne. Wsumie to te kontenery mi tak strasznie nie przeszkadzają tylko ludzie którzy tam mogą zamieszkać, a kto tam będzie mieszkał tego jeszcze nikt nie wie ale obawiam się jakiegoś marginesu.

Chyba nikt z was nie chciałby mieć za sąsiadów Cyganów lub marginesu społecznego ( nie mylić z ludzmi naprawdę biednymi - oni mi nie przeszkadzają).

Nie myślcie, że jestem snobem i mam coś przeciwko ludziom biednym - oni też chcą mieć dach nad głową, a nie zawsze ich na to stać. Obawiam się tylko prawdziwego marginesu - ( bezdomni alkoholicy, niepracujące wielodzietne rodziny romskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...