Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Brak odpowiedniej temperatury płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z temperatura plynu chlodniczego podczas jazdy pokazuje mi max 70C, wymienilem czujnik G62/G2 nie przynioslo to rezultatu, nastepnie termostat, plyn chlodniczy - dalej nic temperatura siega 70C i nie wzrasta, na obecna chwile jezdze z zaslonieta chlodnica styropianem - temperatura ma 90C ale nie ma wplywu powietrza na chlodnice. Jaka moze byc tego przyczyna ???????

Opublikowano

jakie firmy termostat wrzuciles?

Opublikowano
  • Autor

Gates

Opublikowano

Gates

Generalnie to nie kupuje się takich termostatów.

Wielokrotnie było to na forum, ze termostaty kupuje się tylko oryginalne w ASO.

Tak samo czujnik G2/G62 - najlepiej w ASO.

Druga sprawa to płyn chłodzący - wymieniłeś ? odpowietrzyłeś ?

Opublikowano

A ta temperaturę to jak mierzysz? Vag'iem czy z zegara wróżysz?

Opublikowano
  • Autor

plyn chlodniczy wymienilem i odpowietrzylem, temperature nie mierzylem tylko obserwowalem wskazanie zegara temperatury

Opublikowano

tylko obserwowalem wskazanie zegara temperatury

No to podłącz VAG'a, bo zegar nie jest "miernikiem" i odczyty z tego urządzenia nie są wyznacznikiem temp. Jakkolwiek, należy zwracać na niego uwagę, podczas codziennego użytkowania.

Opublikowano

a czujnik temperatury g2/g62 jakiej firmy zamontowales?

Opublikowano
  • Autor

tez zamiennik EPS, te zamienniki moga powodowac nieprawidlowe dzialanie ukladu chlodzenia ??

Opublikowano

poczytaj o problemach z termostatami wehler i innymi, po kilku dniach czy tygodniach od montazu.

z czujnikami jest ta sama historia. podepnij VAG i sprawdz temperature plynu chlodzacego.

byc moze termostat pracuje dobrze a zle funkcjonuje czujnik, byc moze posiada nieprawidlowa charakterystyke. niestety jezeli VAG pokaze temperature analogiczna do wskaznika zegarow. nie swiadczy to o jego sprawnosci. dopiero wymiana na 100% wykluczy ten problem.

co gorsza. jezeli czujnik temperatury blednie pokazuje, a ty oslaniajac temperature powodujesz podniesienie temperatury odczytu o 20C. to rzeczywista temperatura silnika wynosi 110C a to prog poziomu awaryjnego i doprowadzenia do uszkodzenia uszczelki pod glowica i samej glowicy...

tak wiec jak widzisz oszczednosci kilkudziesieciozlotowe moga prowadzic do powaznych i kosztownych w skutkach powikłań...

Opublikowano
  • Autor

ok w najblizszym czasie sprobuje podlaczyc pod vag-a jezeli problem dalej bedzie wymienie czujnik i termostat na oryginalny.

Oryginalny czujnik temp. mial nr. 078919501C w etce jest napisane ze zostal on wycofany i nalezy go zastapic 059919501A - obydwa czujniki znalazlem na allegro (nowe) ktory zastosowac ??

Opublikowano

059919501A - zielony

nie czekalbym, szkoda silnika

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.