Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślady oleju spod pokrywy zaworów


platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio robiłem mały przegląd i m.in wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów. Teraz widzę że sa drobne przecieki oleju, nie widać ścieżek oleistych, ale że blok silnika się "spocił" olejem. Pytanie co robić, (kupiłem uszczelke za 28 pln na podstawie tego co mówił gość w sklepie, że to dobry zamiennik niemiecki, uszczelkę dostałem bez żadnego opakowania, jak wisiała na haku, taka dostałem) wieć to może być przyczyną pocenia się, a dwa -nie użyłem żadnego uszczelnienia (serwisowo- jest zalecane), czy poprawić ta sama uszczelkę specjalnym uszczelniaczem, czy kupić nową pewną uszczelke (jaką polecacie??) i wzmocnić ja uszczelniaczem ???

pozdrawiam

Edytowane przez platinum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa ori uszczelka na dokładnie wyczyszczone powierzchnie, zwilżona leciutko olejem, bez żadnych silikonów i nie ma prawa cieknąć :decayed:

Przed rozpoczęciem dokręcania dobrze jest wykonać kilka okrężnych ruchów pokrywą , żeby uszczelka się ułożyła.

Oczywiście zakładam że pokrywa nie jest uszkodzona, i krańcowe podpory wałka rozrządu były zamontowane z użyciem środka uszczelniającego :whistling:

Konstrukcja tej uszczelki zapewnia wielokrotny montaż i szczelność, trzeba to tylko zrobić z głową, ci co ją smarują silikonem zmieniają ją w jednorazówkę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...