Wytapicerowanie wnetrza

Szkloo

Witam, ostatnimi czasami zastanawiam się nad odnowieniem wnętrza. Jako iż Audi jest używana bardzo uniwersalnie (od miasta, po ryby i grzyby), środek jest dosyć mocno zmęczony. Dlatego zastanawiałem się nad wymianą foteli, który kierowcy jest mocno wytarty i kanapy na używane, lub wytapicerowanie tych elementów. Podejmował ktoś się takiego przedsiemwzięcia, i ma informacje na temat kosztów tapicerowania i czasochłonności? Pozdrawiam.

Edytowane przez Szkloo

Fotele kupisz o polowe taniej niz mial bys to obszywac.jestem tapicerem i wiem ile to wychodzi.powiem ci ze sama robocizna to juz ladny poliftowy komplet ?

Czytałem, że jest możliwość zamiany tapicerki fotela pasażera, na fotel kierowcy, prawda to?

Podepne sie pod temat :) chcialbym fotel kierowcy ożywic juz jest wymeczony i zastanawiam sie nad oddaniem do tapicera dobry pomysł?

Witam, podpinam się pod temat :)

Też mam troszkę zmęczony fotel kierowcy, dokładniej lekko przetarte oparcie na boczku. Mam zamiar oddać do tapicera (znalazłem w swojej okolicy dobrego fachowca od tapicerki samochodowej).

Powiem wam że chyba warto, ponieważ te wszystkie siedzenia które oglądam na serwisach aukcyjnych i tym podobnych ogłoszeniach to jest jakaś porażka totalna. Nie dość że krzyczą za nie jak za zboże to jeszcze wszystkie są tak uświnione że nie wiadomo czy da się to doczyścić i ile by to łacznie kosztowało.

Więc moim zdaniem lepiej powieżyć to zadanie tapicerowi.

A propo siedzeń, czy macie może jakiś sposób na luzy na prowadnicach foteli? Kumpel kiedyś miał VW Polo i wiem że kupował jakieś podkładki plastikowe które tam były i się wyrabiały.

Pozdrawiam forumowiczów

Na luzy wymieniasz plastikowe slizgi, a tapicer to beznadziejny pomysł bo nigdy to nie będzie wykonane jak ori, po za tym to duże koszta. Można przezucic tapicerkę z fotela pasażera do fotela kierowcy. A jeśli macie okazję kupić fotele to patrzcie żeby tylko nie były przetarte i wypłowiałe od słońca. A plamy i bród to nie problem, osobiście dopieralem fotele uwalone w przepalonym oleju i wyglądały jak nowe.

Dzięki za info o tych ślizgach, myślisz że w sklepie z częściami dostanę coś takiego, czy raczej szukać po serwisach aukcyjnych?

ew. na przód fotela tam gdzie idzie "wajcha" od ustawiania odległości:

wystarczyło wpisać w google :-)

Edytowane przez mlody1206

Koleżka zajmuje sie odrestaurowywaniem wnetrz starych samochodow,obszywanie na nowo siedzisc i calego wnetrza to jego chleb powszedni,,wyglada bajka,moge poslac zdjecie pric,,ale tak jak przedmowca pisal to sa koszta wieksze niz zakup uzywanych calych foteli.