Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 1,9 tdi AWX AVANT]Czujnik poziomu paliwa/falujący poziom paliwa


Dawid231

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przeszukałem forum jak i w sieci i nie znalazłem podobnego tematu. Otóż jak w tytule, czasami zdarza się tak ,że wskaźnik poziomu paliwa pokazuje mi jakąś tam wartość (załóżmy pół zbiornika) i nagle gdy jadę normalnie z połowy spada do 35-40% wskazań po czym spowrotem wraca na połowę po około 5 min. Prawdopodobnie trzeba cos przeczyścić przy pływaku/czujniku poziomu paliwa. Ale nie mogę nigdzie go znaleźć. Szukałem pod kanapą i znalazłem 2 dekle ,które są przymocowane na 3 śruby. Pod nimi z jednej strony jest blacha ,której nie mogę przesunąc a z drugiej plastiik(prawdopodobnie zbiornik) Ktoś wie jak mogę dobrać się do tego czujnika lub może jest jakaś inna przyczyna takich zachowań wskaźnika poziomu paliwa. Posiadam Audi a4 b6 1,9 tdi 130 km AWX AVANT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie wskaxnik pokazuje co chce i jak chce... Czasami potrafi przekrecic sie na maxa i zostac po wylączeniu zaplonu czasem jeszcze zalpaie i pokazuje normalnie ale ostatnio to juz rzadkość. Czujnik paliwa masz w baku czyli pod dekielkiem w bagażniku, ja sie do niego dobralem wyczyścilem i nic to nie dalo. Kumpel z forum ywierdzi że, to silniczek przy wskazowce sie popsul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniczek przy wskazówce raczej bym nie wierzył. Gdzieś coś czytałem na temat dolutowania styków na tym czujniku ale gdzie dokładnie i jak to pojęcia nie mam więc proszę o pomoc. Może znajdzię się ktoś kto potrafi to naprawić.


Poza tym do silniczka w liczniku to jeszcze jest taka sprawa ,że oprócz opadającej wskazówki to jeszcze na komputerze ubywają kilometry do przejechania więc ta opcja odpada. Stawiam na coś w czujniku paliwa w baku. Tylko gdzie on dokładnie się znajduję? Mógłbyś opisać? Pod tylną kanapą u mnie go nie ma raczej więc gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ten masz w baku paliwa. Odkrecasz klapke na 3 srubki pokazuje ci sie gora pompki paliwowej musisz odkręcić mocowanie i sposobem wyciagnac plywak razem z czujnikiem poziomu paliwa Ja wyciaglem wyczyscilem i nic. U mnie komp popkazuje dobrze km ktore pozostaja do przejechania na paliwie ktore jest w baku wiec czujnik dobrze wskazuje poziom paliwa a wskaxnik pokazuje calkiem cos innego. Więc to chyba ten silniczek bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...