Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek spod pokrywy zaworów A4 B7 BRD


Loneliness

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miesiąc temu sprawdzałem u siebie w aucie świece żarowe. Ściągnąłem pokrywę zaworów, sprawdziłem świece i wszystko grało.

wyczyściłem połączenie uszczelki w silnikiem ( uszczelka nie była wymieniana na nową ) i wziąłem się za dokręcanie.

Mniej więcej dokręcałem od środka na zewnątrz śruby z siłą identyczną z jaką były dokręcone wcześniej. Po przejechaniu 800 km coś mnie wzięło na sprawdzenie czy jest sucho i okazało się, że robi się mokro. W związku z tym, że byłem na wyjeździe podjechałem do warsztatu pożyczyłem torxa i każdą śrubę dokręciłem z czuciem. Po kolejnym 1000km zaczęło jeszcze bardziej się pocić.

Ściągnąłem pokrywę rozrządu i nawet tam jest wilgotno...

Macie jakieś sposoby, które mogą pomóc załatać ten problem???

Myślałem o odkręceniu jeszcze raz pokrywy i przeczyszczeniu jej, może jakiś slikon zastosować?

Jest jakiś system dokręcania śrub?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej tez mialem ten sam problem.a powody tego moga byc przynajmnie' dwa.Kiepska jakosc uszczelki,to nie sa duze pieniadze i mozna kupic nawet ori.a drugi problem masz pokrywe zaworow w miejscu uszczelki tak pokaleczona...tzn duze rysy ubytki na rancie itp. U mnie pomogo jak wywalilem do d*py zamiennik i kupilem nowa lepszej jakosci.( lepsza znaczy drozsza.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam uszczelkę. Nie cieknie z jednego miejsca, tylko w po całości, w każdym miejscu. Myślę, że obudowa jest ok. bo wcześniej nic się nie działo, po demontażu i montażu zaczęło wywalać olej... Jutro kupie uszczelkę. Znajomy mechanior powiedział, że firma ERLING jest bardzo dobra,coś o tym wiesz może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odkształcenia były pokrywy ze wymiana uszczelki nie pomogła . Jak chcesz org pokrywę mogę w miarę dobrej cenie ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, najpierw wymienię samą uszczelkę, jutro podjadę do sklepu.

Śruby na jakiś klej wkręcać?

Oprócz uszczelki coś jeszcze dawać? różnie ludzie piszą,jedni dają same uszczelki, inni dodają klej, a inni sam klej czytam slikon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erling to top-owa firma produkujaca na pierwszy montaż. , uszczelniacze na pompkach ponoc robi tylko erling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Po nocy jak zapale auto muszę delikatnie pokręcić i odpala,ale jeśli przekręcę kluczyk tak ze 3 razy i za każdym poczekam po 2,3 sek. do odpala od strzała.

Orientujecie się co może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Po nocy jak zapale auto muszę delikatnie pokręcić i odpala,ale jeśli przekręcę kluczyk tak ze 3 razy i za każdym poczekam po 2,3 sek. do odpala od strzała.

Orientujecie się co może być?

pompa paliwa nabije cisnienia paliwa i lepiej pali. moze byc jakas nieszczelnosc i minimalnie paliwo sie cofa

co do pokrywy - jak z wyczuciem? ją sie przykreca do oporu.az bedziesz czół w ręku ze sruba staje pod wpływem dokrecenia anie opór siadania uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na kłopoty innych kolegów oraz doświadczenie wymień filtr paliwa np. Mann i sprawdź stan świec żarowych.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece są w bardzo dobrym stanie. Sprawdzałem każdą z osobna, dlatego ściągałem pokrywę dlatego teraz mi wywala olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod pokrywą zaworów ulega degradacji przeważnie od wpływu temperatury. Robi się sztywna jak to powiedzieć plastikowa. Jak wyczuwasz że taka jest lub masz wątpliwości MUSISZ wymienić ją na nową (zalecenia VAG - zawsze wymień na nową).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Po nocy jak zapale auto muszę delikatnie pokręcić i odpala,ale jeśli przekręcę kluczyk tak ze 3 razy i za każdym poczekam po 2,3 sek. do odpala od strzała.

Orientujecie się co może być?

Możliwe że tandem.

Sprawdź czy ropę masz bez oznak zawartości oleju w niej ,zdarzają się owe przypadki z racji "zmęczenia materiału" simeringu na wałeczku ale on też ulega podtarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Po nocy jak zapale auto muszę delikatnie pokręcić i odpala,ale jeśli przekręcę kluczyk tak ze 3 razy i za każdym poczekam po 2,3 sek. do odpala od strzała.

Orientujecie się co może być?

mogą być również uszczelki pod wtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...