Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chrupanie z okolic alternatora


martikawka

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam problem co mi hrupie terkota z okolic alternatora wymienilem sprzegło alternatora i dalej to samo a nie było tanie bo orginał INA 180zl + robocizna i szczotki jeszcze razem dało 250 zl ten spec co mi to wymieniał powiedział że łożyska są dobre bo jak włożył na maszyne to nie szumiało a ja mysle że pod obciążeniem paska to własnie one terkotaja dodam że robiliśmy próbe bez paska i była cisza może ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze lopatka chlodzaca w srodk jest wygieta i gdzies ociera i dlatego terkocze. i czy terkotanie wzrasta z obrotami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że nie tak jakby zanikało a może to napinacz paska PK


koledzy zrobiłem już caly alternator wraz z łozyskami i dalej to samo nawet ostatnio wymienilem rolke napinacza i sam napinacz (używke) i dalej terkocze dodam ze jak poluzuje ten napinacz to terkotanie ustaje i jest tylko szum tak jak powinno być a jak go tylko z powrotem puszcze to na początku są na kluczu wyraźne drgania ale zaraz ustepuja dodam jeszcze ze po dodaniu gazu wszystko ustaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to "chrupanie" miesiąc wstecz i zrobiłem alternator ze sprzęgiełkiem, łożyskami i szczotkami ze starym paskiem i napinaczem i dalej chrupało nawet pojawiła się kontrolka brak ładowania.

Po poniesieniu maski spojrzałem na napinacz dziwnie skakał. Więc posypałem rowki paska drobnym pyłem drzewnym z cykliniarki i tak się skończyło chrupanie i drganie napinacza.

Ślizgający się pasek robił drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...