Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AFN Napinacz paska


jaarekw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy mam na imie Jarek mieszkam niedaleko Lubina mam 20 lat.

Posiadam Audi 80 b4 z silnikiem z audi A4 b5 1.9TDI AFN. Mam taki problem bo napinacz od alternatora mi się skrzywił i pasek klinowy mi po ok 2min sam schodzi. Przez to że się ucze chciał bym się dowiedzieć czy ten napinacz który teraz dodałem polata trochę czy odrazu go trafi go.

Bym był wdzięczny za odpowiedź

http://allegro.pl/napinacz-paska-alt-audi-a4-a6-vw-passat-b5-1-9tdi-i5003807341.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tanie7e mięso to psy jedzą ja za taki napinacz placilem ponad 200 zł trudno powiedzieć ile wytrzyma może miesiąc a może rok nie ma reguły najwyżej bedziesz jeszcze raz rozbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest jeszcze takie - czy sprawne jest sprzęgiełko na alternatorze. Bo jeśli nie - to prędzej czy później każdy napinacz trafi szlag (nawet oryginał). Mi napinacz Topran wytrzymał 4 lata, po czym wygiął się już dość znacznie więc postanowiłem go wymienić - bo bałem się zrzucenia paska. Nie ma reguły. Jako że mam silnik 1Z - oryginalnie nie mam sprzęgła na alternatorze.

Edytowane przez lutas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria tego napinacza może doprowadzić do przeskoczenia rozrządu więc zainwestuj w porządna część http://allegro.pl/napinacz-paska-audi-a4-b5-1-9tdi-90km-110km-ina-i5050815377.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli nie ogarnie tematu sprzęgiełka na alternatorze - to w krótkim czasie wykończy nawet oryginalny napinacz, wiec myślę że od tego warto zacząć.

Edytowane przez lutas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli nie ogarnie tematu sprzęgiełka na alternatorze - to w krótkim czasie wykończy nawet oryginalny napinacz, wiec myślę że od tego warto zacząć.

ale ja nie mam sprzęgieł ka i jeździłem 1.5roku alternator jest z audi 80 1.9tdi 1z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi tom77, ma porzadne napinacze ina po niecałe 200zł. kupisz i masz spokój na długo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...