Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycierzaczka tył działa cały czas


setho

Rekomendowane odpowiedzi

Po przestawieniu kluczyka na zapłon wycieraczka śmiga cały czas. Wykręciłem ja i całą przeczyściłem lecz niestety dalej chodzi non stop. Na płytce z elektroniką jest jakby przypalony tryzystor, który zaznaczyłem na zdjęciu czy to może być tego wina ? Jeśli tak to jak znaleźć drugi taki żeby wlutować ?? :/

cbe9043afadea7d6gen.jpg

Na kostce wchodzącej do silniczka sa 4 piny i prąd na nich wygląda nastepująco:061afe9be689610f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałem to samo u siebie były spalone 2 terystory ten co oznaczyłes i 2gi pod płytka w sklepie kupilm zamienniki przelutowałem i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ten jeden co był przepalony lecz niestety silniczek cały czas pracuje ;/// Pasuje coś od innych aut bo nówka za 280 zł to słabe wyjście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na forum,u mnie było identycznie ale płytka to druk który ma przelotki na drugą stronę i coś zgniło bardziej.
Kupiłem silnik u kolegi z Siedlec,nawet niedawno widziałem że ponownie na forum sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem drugi silnik do wycieraczek od Audi i kur** przecieka jak poprzedni (wewnątrz silniczka). Płyn przez dysze wypryskuje na szybę tylną ale równiez do środka na tryby ;/ Czy ma ktos może taki silniczek rozebrany na częściach ?? Może brakuje u mnie jakiegos uszczelniacza czy rurki ? ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu wymień uszczelniacze na nowe.

Każda używka będzie w podobnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chętnie bym wymienił ale nie wiem gdzie mają być uszczelniacze :D dlatego pytam czy nie ma ktoś rozebranego takiego silniczka zeby powiedział ile jest oringów i jak są umiejscowione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj w dział Warsztat.

Jest tam temat ze zdjęciami o naprawie silniczka wycieraczki.

Zapewne oringi (uszczelniacze) też są pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze dostaniesz w mejscu gdzie sprzedają simmeringi.
Ja kupiłem używkę i wg. wątka w warsztacie wymeniłem je na nowe,teraz druga zima i jest spokój.
Koszt około 1,7 zł za dwa :)


Przepraszam,oringi :)
Mój błąd,a co do smarowania tulejek to możesz posmarować teflonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokonałem odkrycia :D Otóż od strony wycieraczki jest oring ( o którym wiedziałem i jest ok) zaś z drugiej w kostce podłączenia wężyka jest jeszcze simmering :) i to właśnie ten ch*jek mi przepuszczał bo luz na ośce niemiłosierny :))

Uszczelniacze dostaniesz w mejscu gdzie sprzedają simmeringi.
Ja kupiłem używkę i wg. wątka w warsztacie wymeniłem je na nowe,teraz druga zima i jest spokój.
Koszt około 1,7 zł za dwa :)


Przepraszam,oringi :)
Mój błąd,a co do smarowania tulejek to możesz posmarować teflonem.

Daj link do tego wątku jak coś to jutro albo w następnym zrobię fotostory z tym silniczkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...