Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[S4 ] Blokowanie się pedału hamulca


Grigori

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam S4 przedliftowe bez ESP, sterownik w aucie jest natomiast z wersji poliftowej co miała ESP.

ABS działa normalnie nic się nie dzieje, poza którąś koronką która jest do wymiany bo poniżej 20km/h podskakuje pedał ( typowo dla systemu abs ) i po dłuższej jeździe powyżej 230 zapala się kontrolka abs. Ale nie w tym rzecz.

Otóż , wchodząc w jakieś rondo , łuk , chce się pobawić, i dociskam gaz i lecę bokiem ile chce, potem prostuje auto, a pedał hamulca jest zablokowany u samej góry ( nie to nie problem z serwem, pedał jest jak zespawany jakby go ABS blokował ) i nie mam hamulca...przejadę trochę prosto bez gubienia trakcji i hamulec jest. Blokuje się tylko bezpośrednio po przeleceniu bokiem z gubieniem trakcji ( oczywiście ) jakiegoś łuku. Błędów nie wywala... ale jest to dość irytujące a nawet niebezpieczne.

Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest tak , że sterownik sczytuje prędkości poszczególnych kół, widzi problemy z trakcją, różnice toczeń i wysyła sygnał do pompy abs, ale ona nie jest od modelu z esp, i coś nie tak zamyka/otwiera i w konsekwencji blokuje pedał hamulca...ale to tylko taka moja cicha teoria...Czy ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz twardy pedał to po naciśnięciu pulsuje czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz vaga i zobacz ktory czujnik abs wywala. pewnie sie wysuna. mialem tak ostatnio ze po driftach na recznym zapalal sie abs albo jak lecialem wiecej niz 200km/h na autobanie. u mnie byl to prawy tylni czujnik popukalem przez drwienko zeby mocniej wszedl i juz jest spokoj. A jak nie to wymien koronke jesli twierdzisz ze z tylu bo tylko tam sa i klopot moze ustapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...