Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Proszę o analizę logów 1.8T AWT kręci max do 3tys

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

auto z lpg, na lpg chodzi dobrze, kręgi do odcinki natomiast na benzynie wchodzi maksymalnie do 3tys obr i dalej nie idzie, błedy z vaga:

16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

P0300 - 35-10 - - - Intermittent

16685 - Cylinder 1 Misfire Detected

P0301 - 35-10 - - - Intermittent

16686 - Cylinder 2 Misfire Detected

P0302 - 35-10 - - - Intermittent

16524 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: No Activity

P0140 - 35-00 - -

16687 - Cylinder 3 Misfire Detected

P0303 - 35-10 - - - Intermittent

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-00 - -

16688 - Cylinder 4 Misfire Detected

P0304 - 35-10 - - - Intermittent

16891 - Idle Control System RPM Higher than Expected.

P0507 - 35-10 - - - Intermittent

18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low

P1602 - 35-10 - - - Intermittent

Były kasowane i wracają, zrobiłem logi i proszę o ich analizę

http://vaglog.pl/log_202919.html002, 031,033

http://vaglog.pl/log_202920.html000,001,003

http://vaglog.pl/log_202924.html004

http://vaglog.pl/log_202923.html003

http://vaglog.pl/log_202922.html000

http://vaglog.pl/log_202921.html018, 014

http://vaglog.pl/log_202925.html002, 033, 031

http://vaglog.pl/log_202927.html003, 020, 032

http://vaglog.pl/log_202926.html115, 118, 002

Ostatni link na PB a na końcu na LPG. Pomożcie co to może być. Dziś mechanik ma sprawdzić ciśnienie manometrem, zobaczmy co będzie.

EDIT:

Okazało się, że pompka daje dobre ciśnienie...Ogólnie taka sytuacja nastąpiła po wymianie listwy wtryskowej od lpg...Niech ktoś się wypowie czy mapa PB może rozjechać się na tyle, że auto się będzie tak zachowywało? Jakby przy 3tys/obr cos odcinało.... Pytanie drugie czy jeśli zresetuję sterownik do ustawień fabrycznych i pojeżdzę na PB to powinno wrócic do normy? No i jak sterownik zresetować?

Edytowane przez Lukat

Opublikowano

To stało sie od razu po zmianie wtrysków? Przepływka bardzo mało wskazuje to bym sprawdził na poczatek jaka włozona jest i szczelność dolotu.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za zainteresowanie. Sytuacja miała miejsce kilka dni po wymianie wtrysków, nie cały tydzień. Na początku były kłopoty na zimnym no a potem okazało sie, że ogólnie nie wkręca się ponad 3tys.

Przepływka Bosha. W tej chwili auto jeżdzi tylko na PB i jest już lepiej, wchodzi na obroty, "przeszło mu" chyba, może to mapa PB się jednak rozjechała aż tak. W środę zrobie logi na PB i wstawie, niech ktoś powie jakie grupy logować. Gdzieś dziś przeczytałem że wystarczy dynamicznie 002 + 115, 003 + 020, 033 + 118. Co myślicie?

Opublikowano

Tak zrób wcześniej błedy wykasuj.

Opublikowano
  • Autor

Od tamtej pory auto jeździło tylko na PB. Dziś skasowałem n/w błędy:

16524 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 2)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16684 Losowe wypadanie zapłonu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16685 Brak zapłonu cylinder 1

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16687 Brak zapłonu cylinder 3

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16686 Brak zapłonu cylinder 2

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16688 Brak zapłonu cylinder 4

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17536 Mieszanka za uboga strona 1 - regulacja długoterminowa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16486 Przepływomierz - niskie napięcie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

Po skasowaniu zrobiłem logi:

http://vaglog.pl/log_203341.html002, 115, 001

http://vaglog.pl/log_203342.html033, 118

http://vaglog.pl/log_203343.html003, 020

Auto teraz jak widać wkręca się na obroty prawidłowo, moje wnioski:

-przez źle ustawiony gaz rozjechała się kompletnie mapa PB

-nadal korekty są do d...25% czyli max ( jak je skasować?)

Po jeżdzie powtórzł się jeden błąd:

16524 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 2)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

ale pewnie dlatego, że druga sonda jest "odsunięta" emulatorem mam rację?

Proszę o ocenę logów i komentarz do powyższego.

Co powiecie o przepływce i turbinie?

Jak zresetować sterownik a konkretnie korekty?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Lukat

Opublikowano

Narazie lpg zostaw w spokoju, przepływka do wymiany, dolot sprawdziłeś?

Edytowane przez ?ukasz13

Opublikowano
  • Autor

Aż tak źle? Za mało pokazuje? Dolot wizualnie sprawdzony, a w jakiś inny sposób można to zrobić dokładniej?

Łukasz13 masz ten sam silnik, ile Tobie pokazuje przepływka?

Opublikowano

Dokładniej kompresorem najlepiej sprawdzić, jeśli nie masz jak, to przynajmniej zerknij na odcinek od przepływki do wejscia turbo, jak nie ma wizualnie jakiś wiekszych dziur to przepływka do wymiany, bo przez nią taka korekta 25%.

Opublikowano
  • Autor

Spróbuję sprawdzić kompresorem jakoś. Więc na podstawie korekty stwierdzasz, że do wymiany? A dlaczego nie bierzesz pod uwagę rozjechanej mapy benzynowej? Auto jeżdziło już jakiś (długi) czas na źle ustawionym LPG i stąd może być tak duża korekta. Może potwierdzić to fakt, że auto jeżdziło do 3 tys obr a od czasu jazdy tylko na PB wkręca się na obroty i jest w ok.

Opublikowano

Przed logami skasowałeś błędy więc o jakiej rozjechanej adaptacji mowisz? kasujesz błędy = zerujesz adaptacje.

Opublikowano
  • Autor

Przed logami skasowałeś błędy więc o jakiej rozjechanej adaptacji mowisz? kasujesz błędy = zerujesz adaptacje.

Sprawdziłeś to "organoleptycznie" że kasuje się adaptacja, po skasowaniu błędów? Hm ...wydaje się zbyt proste...idąc tym tropem po co komu adoptować przepustnicę "procedurą" skoro wystarczy skasować błędy i powinna mieć ustawione podstawowe parametry.

Edytowane przez Lukat

Opublikowano

Po co zadajesz pytania na forum jeśli wiesz lepiej? nie rozumiem.

Opublikowano
  • Autor

Po co zadajesz pytania na forum jeśli wiesz lepiej? nie rozumiem.

Właśnie nie wiem i dlatego zadaje pytania. Pytam po prostu czy jesteś pewny, bo kiedyś czytałem o źle ustawionym LPG i stąd były takie korekty. Wiesz wymienić pół samochodu i wydać kasę to nie problem...

EDIT:

Ok Łukasz13, a dla potomnych:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/67409-b5-awt-wartosci-wyuczone-korekty-dlugoterminowe-czy-da-sie-wykasowac/

Edytowane przez Lukat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.