Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje audi robi lód ;|


kipomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Mam problem,chyba znany,a więc potrzbuje powszechnie znanego, łatwego rozwiązania.

A mianowicie : 2ydy6y.jpgq7q9qg.jpg

Dziś wziąłem się za odkurzanie, wiedziałem, że wczesniej było tam troche wody pod wycieraczką kierowcy i pod fotelem kierowcy, ale ten widok aż mnie zmroził ^.^
Doszedłem do tego, że na 99% jest to problem związany z nieszczelnością szyberdachu/ jego odpływami, bo widziałem, że jest mokry od wewnątrz, a ostatnio normalnie był tam lód.

Miejsce z linką od klapy jest zasilikonowane, pod akumulatorem nie stoi woda, w miejscu odpływu jest leciutko mokro (ale w lato, jak tam stała woda, to przeczyściłem ten odpływ).
Jak ogarnąć ten szyberdach? Czy znacie jakies sprawdzone sposoby? Ciągle szukam, jak coś się wspólnie ustali, to będzie elegancko, albo jak juz to zrobie to napewno sie pochwale :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływ jest z przodu i z tyłu. Jeśli masz wodę z przodu to ma się rozumieć najpierw wyczyść ten z przodu. Ja czyściłem przewodem gumowym o mniejszej średnicy.

Poniżej masz dwa zrzuty z etki gdzie się znajdują.

http://pl.tinypic.com/r/10o0j8k/8

http://pl.tinypic.com/r/2re7d5i/8

Edytowane przez Alfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, mniej więcej czaje o co chodzi, ale jak sie tam dostać? Coś trzeba rozbierać? czy wystarczy wsunąć tę rurkę od góry od szyberdachu?


Widze ze ten odplyw z przodu łatwiej odetkać niż ten z tyłu, jak się tam dostałeś?


problem sie nasila. pomozcie! prosze!
ok. przepchnalen przedni odplyw szyberdachu, odczepilem podloge... 5L wody wyciagnalem. koszmar.. popatrzylem na miejsce gdzie linka od maski wchodzi do wnetrza, bylo zaklejone..tak mi sie wydawalo.. jak wlozylem palec to normalnie przeszedl, wiec zalepilem od nowa. myslicie, ze to bedzie rozwiazaniem? Edytowane przez kipomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie chcesz sie z tym babrać pół roku to rozbierz konsole plastiki wyjmij dywan i kolega niech leje wodą po aucie a ty patrz gdzie leci :)

bo będziesz sie z tym bujał i lepił przepychał a problemu możesz nie rozwiązać. Ojciec tak w pastuchu walczył aż mu ruda zjadła kable przy module komfortu i miał mega problem żeby dojść co sie z autem dzieje ;)

przy okazji rozebrania wypierz dywan i wysusz bo latem bedzie Ci śmierdziało jak z sadzawki

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozdupcyć pół auta.. ;D No dobra. Jest to pewien pomysł. Dzięki. Jak woda znowu się pojawi, to napewno w lato to zrobię, bo niestety mam zbyt mały garaż na takie wybryki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...