AJM 1.9TDI, 115KM, VAG 17664, 17965

destroyerbk

Najpierw sporadycznie, teraz coraz częściej odcina mi turbine badz wogole sie nie zalacza. Kwestia ponownego odpalenia silnika i turbina zaskakuje i dziala jak nalezy.

To moj 1szy diesel i raczej jestem slaby w temacie, wiec poprosilem kolege o wstepna diagnostyke.

Zanotowal mi 2 bledy VAG

17664 i 17965

Wstepnie przeladowuje turbine, problem z czujnikiem cieczy chlodzącej ale temat polecil skonsultowac.

Stad prosba do WAS o pomoc w szerszym rozpoznaniu tych błędów.

tak czujnik do wymiany kumpel mial to samo,nie wiadomo czy nie bedzie trzeba turba czyscic ale najpierw czujnik zmien. Jak jedziesz to cie tak zrzuci z siedzenia przy pewnych obrotach i juz nie da sie jechac ?

Edytowane przez hunter91

Trzeba wykonać logi wszystko masz w tym dziale jak ico zrobić. Wszysto zależy jak turbina mocno przeladowuje jeśli max to pewnie nie obejdzie się bez czyszczenia a przy okazji pozbyć się katalizatora ze srodka zostaw puszkę pozwoli to turbinie na lepdzy przeplyw spalin

Bez załączonej turbiny dalej auto jezdzi tylko... zamula :) Nie mam takich objawów jak szarpanie badz zgon. Podczas jazdy auto smiga jak szalone badz jest bez mocy i tyle. Daje w pedal a tuuuu powolne bujanie.

Wpada ci w tryb awaryjny czyli zapewno turbawka przeładowuje. Aby zobaczyc ogólny stan silnika i sprawność układu zmiennej geometri turba musisz zrobić logi, jak to zrobić prawidłowo masz opisane tutaj http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-diagnostyka-tdi-aktualizacja-20-viii-2012/.

Jesli chcesz sprawdzić tylko samą turbine to zrób loga dynamicznego grupy 11 i drugi raz również 11 tyle ze BS

Hej. Zanim zabierzesz się za wymianę zaworków (popełnisz niepotrzebne koszty) itd to w pierwszej kolejności sprawdź sobie:

1. Szczelność wszystkich wężyków podciśnienia (turbawka, aku podciśnienia, zaworek turbo, zawór kierunkowy, filtr powietrza, zawór EGR) - czy przypadkiem żaden nie pękł, nie zsunął się lub ze starości nie sparciał;

2. Stan gruszki turbo czy nie zgniła i nie ma dziury bo i tak bywa;

3. Zdejmij wężyk z gruszki turbo, załóż inny i "pociągnij ustami" :) na zgaszonym silniku i obserwuj pracę sztangi od turbawki - powinna pracować lekko i w zakresie ok. 2-3cm;

4. Sprawdź wszystkie węże co idą od turbo do intercoolera i od intercoolera do silnika czy żaden nie pękł, opaska sie nie poluzowała, nie spadła itd bo będzie łapał lewe powietrze i też klops;

5. Dopiero wtedy zajmij się tym co kosztuje.... tzn zaworki N75, N18, przepływomierz

Powodzenia i daj znać.

a kto powiedział ze diagnoza n18/75 coś kosztuje ????? jak wciągniesz ustami gruszkę o te 20mm to będę pełen podziwu :decayed: