Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avant. Spryskiwacz tylnej szyby i jeden przedniej nie działa


akrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby. Jak przełączam manetka to silniczek słychać, a płyn nie leci. Powiedzcie mi, bo słyszałem, że w Avantach zdarzały się dwa zbiorniki na płyn, osobny na przód i tył. Czy w aucie z sierpnia 1998r mogę mieć dwa zbiorniki, jeśli tak to gdzie go szukać?

A co do przedniej szyby, działa mi tylko jeden, po stronie kierowcy, ten drugi nie sika. Odpiąłem rurkę od niego i płyn się leje, pompka działa. Sam sprysk nie przepuszcza dalej. Widziałem, że do niego dochodzi zasilanie, one mają jakieś swoje osobne bezpieczniki żeby najpierw sprawdzić czy po prostu najprawdopodobniej sam sprysk do wymiany?

Edytowane przez akrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodem to kolego masz podgrzewane pewnie i stąd to zasilanie a jeżeli chodzi ci o to że nie przepuszcza to weź sobie jakąś igłe bądz cięki drucik i przemagluj tam w sikawce pewnie sie zasyfiła i zatkane jest prosty szybki temat to ogarnięcia ... A jeżeli chodzi o tył to możliwe że masz tak samo odepnij wężyk i zobacz czy płyn leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodem miałeś rację, przetkałem i leci, natomiast z tyłem, okazało się że płyn leci do środka klapy, bo miałem mokrą tapicerką, myslałem, że może wężyk pękł, ale jak rozebrałem to sie okazało że płyn wylatuje przez sprysk do środka
75022923ce9bba05m.jpg

rozebralem obudowę silnika i się okazało że rdzeń od sprysku jest pęknięty, ukręcony, nie wiem, ktoś chyba tam juz grzebał

678dcd7a8d30489bm.jpg

i tu moje pytanie, jak to naprawić, da się wymienić same elementy sprysku? Jeśli chodzi o demontarz od góry
24e821d6a60cdda4m.jpg

czy wychodzi sam ten czarny koniec czy muszę zdemontować całą wycieraczkę, jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodem miałeś rację, przetkałem i leci, natomiast z tyłem, okazało się że płyn leci do środka klapy, bo miałem mokrą tapicerką, myslałem, że może wężyk pękł, ale jak rozebrałem to sie okazało że płyn wylatuje przez sprysk do środka

75022923ce9bba05m.jpg

rozebralem obudowę silnika i się okazało że rdzeń od sprysku jest pęknięty, ukręcony, nie wiem, ktoś chyba tam juz grzebał

678dcd7a8d30489bm.jpg

i tu moje pytanie, jak to naprawić, da się wymienić same elementy sprysku? Jeśli chodzi o demontarz od góry

24e821d6a60cdda4m.jpg

czy wychodzi sam ten czarny koniec czy muszę zdemontować całą wycieraczkę, jak to wygląda?

Polecam:

http://audi.pacula.eu/audi-a4-b5-naprawa-spryskiwacza-tylnej-szyby/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, właśnie kombinowałem czym ten rdzeń zastąpić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...