Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o felgi 18 S-Line


ParasoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko otóż wpadły mi w oko polerowane felgi 18 cali ori s-line z poniższej aukcji :

http://allegro.pl/show_item.php?item=5014690937

Cena za alumki przy odbiorze osobistym 2200 zł.

Czy cena jest ok za aluski czy może lepiej kupić taniej np takie :

http://allegro.pl/oryginale-felgi-s-line-audi-a4-a6-8x18-5x112-4e0-i5005837856.html

Przemalować , i wypolerować i być może wyjdzie to taniej?Jestem zielony w takich tematach dlatego pytam osób doświadczonych :D

Chodzi o to czy znaleźć ori za te przykładowo 1.4k ,proste,niespawane i ogarnąć samemu to , czy warto zainteresować się powyższmi felgami?

Szukałem w rozmiarze 19 ale podobno nie wychodziły :/ Inne ori jakoś do mnie nie przemawiają, a nie chcę kupować replik czy też chińszczyzny :)

Dzięki za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko otóż wpadły mi w oko polerowane felgi 18 cali ori s-line z poniższej aukcji :

http://allegro.pl/show_item.php?item=5014690937

Cena za alumki przy odbiorze osobistym 2200 zł.

Czy cena jest ok za aluski czy może lepiej kupić taniej np takie :

http://allegro.pl/oryginale-felgi-s-line-audi-a4-a6-8x18-5x112-4e0-i5005837856.html

Przemalować , i wypolerować i być może wyjdzie to taniej?Jestem zielony w takich tematach dlatego pytam osób doświadczonych :D

Chodzi o to czy znaleźć ori za te przykładowo 1.4k ,proste,niespawane i ogarnąć samemu to , czy warto zainteresować się powyższmi felgami?

Szukałem w rozmiarze 19 ale podobno nie wychodziły :/ Inne ori jakoś do mnie nie przemawiają, a nie chcę kupować replik czy też chińszczyzny :)

Dzięki za wskazówki :)

Witaj,

Niestety usługa polerowania wibracyjnego kosztuje także obawiam się, że jeśli ten 2 komplet chcesz wypolerować to cena wyjdzie Cię finalnie taka jak za te 1.

Sprawdź te 1 jeśli są ładnie zrobione i 100 proc. proste i nie spawane to utarguj coś jeszcze i bierz je :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie pisałem odnośnie tych pierwszych do właściciela i powiedział że przy odbiorze osobistym 2.200 :) Felgi nie spawane.A znalazłem też jeszcze tańsze ori 18 :

http://olx.pl/oferta/felgi-audi-s-line-18-5x112-ori-CID5-ID8s3AZ.html#7fde2b13ed

To nie musi być koniecznie taka polerka jak te z aukcji :D Byleby to było dobrze zrobione i był podobny efekt :) Ile kosztuje tak standardowo przemalowanie felg + polerka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktoś na forum wypowiadał się na temat polerowania wibracyjnego. Wówczas padła kwota około 800zł także nie wiem czy jest sens tak się bawić. No ale niech ktoś potwierdzi cenę ponieważ nie zagłębiałem się w ten temat, mówię tylko co ostatnio wyczytałem na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Usuwanie lakieru z felgi

Metoda 1 - chemia
Polecanym środkiem do tego jest Scansol - środki tego typu "rozpuszczają" lakier, bazę i podkład nałożony na feldze, przez co ułatwiają jego usuwanie.

Metoda 2 - papier ścierny

Nie należy szlifować ruchami okrężnymi czy prostopadle do kierunku kręcenia się koła - zostawić to może zbyt głębokie ślady, które będzie później ciężko usuwać. Najlepiej kiedy szlifuje się całą felgę przez cały czas w tym samym kierunku (zwroty mogą być przeciwne, czyli raz w lewo, a raz w prawo; ważne, aby robić to cały czas w tej samej linii).

2. Powolne polerowanie

Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w duuuużą ilość cierpliwości i czasu.

W zależności od stanu felgi, ilości wżerów, rys i innych uszkodzeń zaczynamy od papieru 250. Polerujemy tak długo aż zlikwidujemy największe rysy i cała felga będzie jednolita.
Następnie dobieramy papier wedle uznania (drobniejszy będzie dawał mniej zauważalny efekt i będzie trzeba dłużej nim polerować, ale felga będzie gładsza) i jedziemy kolejno:
500 / 800
1000 / 1200
1500 / 1800
2000 / 2500
Na gładkich powierzchniach łatwo dostępnych jedziemy papierem "ręcznie", czyli papier w łapkę i jedziemy po feldze.

3. Polerowanie pastą polerską

Do tego etapu potrzebne są (zależnie od wybranej metody):
- pasta polerska lekkościerna
- twardy filc do polerowania
- uchwyt do filca na wiertarkę (opcjonalnie)
- wiertarka z regulacją obrotów

Jeżeli chodzi o filc i uchwyt do filca na wiertarkę to można wybrać się do Nomi, Castoramy czy innego marketu budowlanego i tam można dostać takie rzeczy w sumie za 28 PLN (Nomi - filc za 10 PLN, uchwyt do wiertarki 18 PLN).
W kwestii pasty polerskiej to na Allegro dostępne są pasty firmy Automax lub Autosol. Są to pasty lekkościerne i takie należy stosować. Tubka pasty (75ml) dostępna jest po ok 12 zł.

Nakładamy pastę na filc bądź na felgę i zaczynamy polerkę. Ustawiamy wiertarkę na wolne obroty i powoli się przesuwamy po feldze.

Kilka kwestii dotyczących polerowanego aluminium.
1) szkodzi im sól (mogą się utleniać)
2) polerowanego aluminium nie da się zabezpieczyć np. lakierem bezbarwnym. Po pomalowaniu całość zmatowieje, a po pewnym czasie odpadnie. Żaden podkład, farba czy lakier nie chcą się trzymać polerowanej felgi.
3) wypolerowana felgę raz na tydzień/2 tygodnie trzeba oblecieć pastą w zależności od tego ile się jeździ i jaka jest pogoda żeby nie straciły połysku.

Ogólnie rzecz biorąc zabawy jest bardzo dużo. Pogoogluj sobie tematy związane z polerką felg - jest tego sporo. Nie wiem czy chciałoby mi się bawić w takie polerowanie, tym bardziej że jak polerować to tak, żeby to wyglądało dobrze, w końcu chodzi o felgi które dużo wnoszą do wyglądu samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie pisałem odnośnie tych pierwszych do właściciela i powiedział że przy odbiorze osobistym 2.200 :) Felgi nie spawane.A znalazłem też jeszcze tańsze ori 18 :

http://olx.pl/oferta/felgi-audi-s-line-18-5x112-ori-CID5-ID8s3AZ.html#7fde2b13ed

To nie musi być koniecznie taka polerka jak te z aukcji :D Byleby to było dobrze zrobione i był podobny efekt :) Ile kosztuje tak standardowo przemalowanie felg + polerka ?

Witaj,

Jak sam widzisz koszty polerki wibracyjnej nie małe a i efekt trudny do utrzymania (sól, brak zabezpiecznia itp)

koniecznie musisz isć w polerkę? Zastanów się nad zakupem ori w dobrej cenie i daj do przemalowania w jakiś fajny lakier?

Do jakiego koloru budy będziesz wkładał te felgi?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie troszkę zabawy z tym jest :) Ale nie robiłbym tego sam tylko zleciłbym komuś coś takiego.Chciałem się zorientować czy warto je kupić lub być może poszukać tańszych ori za 1.3k i poddać je zabiegom z np 300-500 zł.Do czarnej budy,dlatego własnie polerka by mi pasowała jak z tej aukcji bo jest mega efekt na czarnym samochodzie + jeszcze chromy wokół szyb :kox: Tutaj alumy identycznie spolerowane jak te z aukcji.Dla mnie kosmos :decayed: :

2v9u0cg.jpg

2e30551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jakoś nie podchodzą mi te felgi. Może dlatego, że nie ma pakietu chrom (grill, relingi, itd). Gdyby był ten pakiet to może lepiej by to wyglądało. Ogólnie rzecz biorąc chromy są ładne, pod warunkiem, że są czyste.

Może zastanów się nad jakimś kolorem z połyskiem :wink:

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że pod b7 z elementami chromu fajnie siądą takie fele :) Tylko że do czarnej budy najlepiej kolor jasny inne jakoś odpadają.Czarne alumy się zlewają,grafit to juz w ogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jak czarne felgi to najlepiej od 18-stek w górę bo tak jak mówisz - zlewają się, przede wszystkim z oponą, a przy balonie tragicznie to wygląda. Chromowane z pakietem chrom może fajnie wyglądać przy ciemnej budzie, ale przy takich felgach jest już trochę więcej czyszczenia :)

Ja u siebie w B6 mam szarą perłę i też nie wiem jaki kolor felgi wybrać. Zastanawiałem się nad grafitem, ale sam już nie wiem. Ciężki przed nami wybór jeśli chodzi o felgi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jak czarne felgi to najlepiej od 18-stek w górę bo tak jak mówisz - zlewają się, przede wszystkim z oponą, a przy balonie tragicznie to wygląda. Chromowane z pakietem chrom może fajnie wyglądać przy ciemnej budzie, ale przy takich felgach jest już trochę więcej czyszczenia :)

Ja u siebie w B6 mam szarą perłę i też nie wiem jaki kolor felgi wybrać. Zastanawiałem się nad grafitem, ale sam już nie wiem. Ciężki przed nami wybór jeśli chodzi o felgi :decayed:

Witajcie,

Wg. mnie czarne felgi wyglądają dobrze jedynie w dużych rozmiarach np. ażurowe z wieloma delikatnymi ramionami (a zwłaszcza jak za nimi kryje się duża tarcza hamulcowa). Poza tym zawsze dobrze wygląda srebro tzw. lakier hyper silver i ewentualnie tytan/antracyt np w macie. Te "chromy" po plerce wibracyjnej dyskusyjna sprawa....

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie muszą się świecić jak psu kulki na wiosnę ale żeby fajnie wyglądały :D Ten lakier hyper silver to taki standardowy co na większości alufelg występuje?Przesrane z tymi alumami.Cięzko jakiś ciekawy model dopasować a co dopiero jeszcze kolor do tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian a tak z innej beczki - masz jakiś ciekawy wzór bądź za jakimi felgami najlepiej się rozglądać? Bo ciągle jak oglądam to tylko i wyłącznie ori Audi, może pora zwrócić uwagę na jakąś inną firmę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn miały nie być ori audi,ale przy większych rozmiarach,przy naszych polskich drogach,lepiej żeby były ori hehe.Zastanawiałem się też nad felgami asa-bbs bo mają dosyć ciekawe wzory, i dobrze stoją cenowo,tylko nie wiem jak z trwałością tych felg.Myślę jeszcze nad firma axe cs lub ex15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...