Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Pytanie o olej....czy to normalne...???


pawelkrk23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie....od ok.tygodnia stalem sie posiadaczem audi a4 2.0T quattro s-line z grudnia 2005r....dzisiaj rano sprawdzalem olej i zauwazylem ze stan jest na minimum (autko ma przejechane 72 tys.mil)-przy stanie 68,5 tys.mil robiony byl serwis no i oczywiscie wymieniano olej...od razu dzwonilem do serwisu a tam powiedziano mi ze to autko moze sobie lyknac nawet do 1.0 l. oleju co 1000 mil - w zaleznosci od stylu jazdy....tak wiec moje pytanko brzmi....czy rzeczywiscie tak jest....poniewaz serwis serwisem ale wole sie poradzic tutaj....z gory dziekuje za jakiekolwiek informacje....pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie....od ok.tygodnia stalem sie posiadaczem audi a4 2.0T quattro s-line z grudnia 2005r....dzisiaj rano sprawdzalem olej i zauwazylem ze stan jest na minimum (autko ma przejechane 72 tys.mil)-przy stanie 68,5 tys.mil robiony byl serwis no i oczywiscie wymieniano olej...od razu dzwonilem do serwisu a tam powiedziano mi ze to autko moze sobie lyknac nawet do 1.0 l. oleju co 1000 mil - w zaleznosci od stylu jazdy....tak wiec moje pytanko brzmi....czy rzeczywiscie tak jest....poniewaz serwis serwisem ale wole sie poradzic tutaj....z gory dziekuje za jakiekolwiek informacje....pozdrawiam...

hmmm książki serwisowe podaja że stanem "normlanym" jest to że silnik może łykac do 1l /1000 km

Jednak jeśli by tak miało byc to krótko mówiąc jazda by kosztowala nas multum pieniedzy...

Rozumiem sytuacje wtedy gdybys cały czas jeździł "na wariata" jednak przy normalnej eksploatacji taka sytuacja nie powinna miec miejsca...

Wyjścia są dwa:

1) albo turbo zjada tyle oleju

2) albo trzeba wymienic uszczelniacze zaworowe

(dla porównania napisze Ci ze mam 13sto letnie A4 z 1.8 ADR i od wymiany do wymiany poziom trzyma w przedziale MIN-MAX nie trzeba nic dolewac - a autko jezdzi tez w lpg przy ktorym powinno miec tendencje do przepalania oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za info....w sumie nie wiem jak nim jezdzil poprzedni wlasciciel-ja jestem wlascicielem zaledwie kilka dni takze doleje oleju i zobaczymy jak sie sytuacja bedzie miec wtedy...cholera dziwne zeby np. turbo tyle oleju lykalo....no ale zobaczymy jak bedzie po dolewce....jeszcze raz dzieki wielkie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

silniki benzynowe z turbo zawsze pobierają olej ale to tylko zalezy od stylu jazdy wiem bo sie z tym spotkalem juz trzeba bylo dolewac olej i to bylo denerwujące i koszta byly takze ktos wczesniej pisal ze tzreba wymieniac uszczelniacze zaworow nie prawda pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki benzynowe z turbo zawsze pobierają olej ale to tylko zalezy od stylu jazdy wiem bo sie z tym spotkalem juz trzeba bylo dolewac olej i to bylo denerwujące i koszta byly takze ktos wczesniej pisal ze tzreba wymieniac uszczelniacze zaworow nie prawda pozdrawiam

ehhh wiadomo ze ta odrobine oleju moga wziąsc jednak nie jest prawda ze moga pic w nieskończonosc... Cos musi byc nie tak ze łyka aż taka ilośc...

Zauważ, że jest mnóstwo użytkowników 1.8T i jakos im wystarcza oleju od wymiany do wymiany i jakoś dolewki nie trzeba robic :]

Więc nieuogólniajmy tutaj tej teorii...

To ze się z tym spotkałeś nie oznacza, że tak musi byc... no ale widac jesteś nowym uzytkownikiem tego forum więc może faktycznie wszystko wiesz lepiej niz inni ludzie którzy na Audi "już zjedli zęby..." (czyt. jako przenośnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...