Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryka umarła ?


Adamusneo

Rekomendowane odpowiedzi

A4 b7 2006 silnik bre

Witam, wczoraj normalnie dojechałem do domu i auto normalnie się zachowywało, zostawiłem na noc na zewnątrz nie chowając do garażu, dziś chciałem poruszać się samochodem i nie miła niespodzianka, auto otwieram z centralnego, wsadzam kluczyk daje zapłon i zaświeca się tylko kontrolka od airbag, esp i abs, i nic sie nie wzbudza więcej na desce, nie pokazuje kilometrów, stanu poziomu paliwa, kontrolka świec akumulatora itd, słychać pompkę, auto odpala i po sekundzie gaśnie, wszystkie przekaźniki, bezpieczniki, te w kabinie i pod maską znajdujące się pod kompem wyciągnięte sprawdzone wizualnie i miernikiem i wszystko ok, przekręcając światła nie pokazuje że są załączone mimo że świecą nie podświetla deski, nawiewy nie reagują świeci się tylko na panelu sterującym nawiewami off i nie włączy się nic, podgrzewanie tylnej szyby tylko mrugnie i gaśnie, po wyjęciu kluczyka i zamknięciu auta świeci się cały panel guzików sterujących nawiewami i guzik awaryjnych i po jakimś czasie gaśnie, odłączyłem aku na 10 min nic nie pomogło, masę sprawdzałem na silniku itd kablami masowałem silnik do śrubek i aku i na odwrót i nic, w końcu komp do diagnostyki i podsyłam zdjęcie, nie wiem czy tyle siadło by modułów??
31d19b6f.jpg

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zegary albo sterownik silnika jest uszkodzony ale obstawiam zegary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem wcześniej nie grzebałeś programem diagnostycznym w liczniku? Bo coś mi się wydaje,że tak i uwaliłeś licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś robił korektę i teraz licznik się wysypał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, auto mam od 2 lat, ostatnio było z pół roku temu u mechanika ale nic elektrycznego nie robilismy, tak że napewno ostatnio nie był podpinany sprzęt diagnostyczny by cos zgrzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może imo wkluczyku się posypało. Jak masz drugi kluczyk to spróbuj nim odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyki nie mają tu nic wspólnego padła szafa i tyle , gdyby padło immo to świeciły by normalnie km , a tu nic nie działa

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odłaczeniu aku dziwne bo radio mi teraz woła pin a nigdy takiego czegos nie miałem, rns plus, wymieniałem na nowy aku i tez przeciez chwile byłbez prądu a teraz woła i pin:/ a brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieposiadam pinu i co etraz? jak wymienie licznik przestanie wołać ?


Zamówie licznik na all tylko na początek ten wyjme i nr spisze, czy jak przyjdzie wystarczy go podmienic i bedzie wszystko git czy trzeba cos zmieniac adaptowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopasować immo przepisać przebieg przepisać kodowanie. Radio będzie dalej wołać o pin do momentu wpisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś natknąłem się na podobny wątek i naprawa nie była tanią sprawą. Jak dobrze pamiętam to trzeba mieć zgrany oryginalny wsad z twojego licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor wie ale nie chce powiedzieć co było robione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli było grzebane przed zakupem auta 2 lata temu i teraz sie cos zknociło? znalazłem popalone kable i wtyczke do jakiegos modułu pod kolumną kierowniczą zrobie zdj i wstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...