Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwarcie kierunek prawy + światła mijana/długie


szefmuzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam bardzo pilny problem, ponieważ mam zwarcie kierunku prawego + swiatła długie/mijania. Gdy włącze światła długie + kierunek prawy, następkuje zwarcie i kierunek świeci wraz ze światłami długimi ale tylko lekko się paląc. Przekaźnik sprawdzony, manetka tez oraz przekaźnik awarynych, wszystko działa.

Gdy odepnę całą kość od reflektora to kierunek chodzi normalnie przy długich choć nie swieci - ponieważ odpiąłem główne zasilanie lapmy. Gdy ją podepnę spowrotem, dalej to samo. Poruszanie wszystkimi kabelkami nic nie dało.

Prawy kierunkowskaz, a raczej jego okablowanie idzie przez prawy błotnik i gdzie wchodzi? Gdzie mogę znaleźć źródło problemu?

O co tu może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskaj gniazdo żarówki kierunkowskazu Wd40 i wyczyść pewnie sniedz i nie łączy.Daj nowa żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj też przewody, czasami się zdarza że gdzieś izolacja uszkodzona. Podobny przypadek miał kumpel i powodem był przewód od kierunku który to był przyciśnięty z przewodem świateł przez metalowy (drut) w lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno spłonęło kumpla audi 80 bo gaśnice miał zamocowana tak że przetarla wiazke elektryczna.

[emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że oprawa kierunku ma osobne przewody, a kostka lampy osobne... kolory tych przewodów także się różnią.

W kierunku jest czarno zielony i brązowy.

Brak jakiegokolwiek zwarcia w przewodach przy lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwarcie jest wewnątrz auta przy nogach pasażera - żółta kostka. Są tam dwa przewody biało-żółte, czarno zielony i jakiś mały którego koloru nie pamiętam - szaro-niebieski?. Jak nie wepnę kostki do końca wszystko działa jak należy, a jak dojdzie do końca jest zwarcie. Jakieś momysły? Ma ktoś schemat tych kostek? Może jakiś opis do czego kostki i gdzie idą dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamontowany Hak ,to spróbuj odłączyć moduł haka.

U mnie w Passacie skorodował i robił cyrki z kierunkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozłożyłem prawą strone przy nogach pasażera i sprawdziłem każdy przewód pokolei, okazało się że zaczęło działać. poruszaj przewodami, sprawdz czy nie zbiera się tam czasami woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie woda... ale naprawiło się samo. Dzięki ☺

Polecam sprawdzić manetke od kierunków. U mnie wyskoczyła jedna sprężynka i coś zwierało . Po rozebraniu i złożeniu problem znikł. ;) dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...