Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1,9 TDI Zawieszenie 1BA Avant - Czy tył z sedana podejdzie?


alienx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dosyć mocno obniżone auto przez poprzedniego właściciela i zastanawiam się nad zalożeniem tylko na tył sprężyn i amorków z sedana z 1997 czy 1998. Tak czy inaczej musze wymienić amortyzatory bo sa kiepskie. Ale strasznie mi siedzi na glebie i trze po wszystkim - (nie wiem jakie są tam dokładnie sprężyny - jakieś czarne i raczej nie gwint) i teraz pytanie czy jak ja mam 1BA i 6 kategorie wagi (OJF , OYF) to moge wziąśc pierwsze lepsze springi z sedana czy musze dobierać z avanta. Nie chce podwyżać auta do standardu ale u mnie teraz są za niskie. Czy nie będzie tak, że z sedana są inne i kombi bardziej siądzie. Czy musze szukać takich 1 BE - springów. Wie ktoś może jak zidentyfikować moje sprężyny ( mam szukać nr i kolorów na nich) - bo nie wiem kto co wsadził a auto strasznie siedzi. Felgi mam 17 i 225/45 opony. Dodam, że nie chce wydawać dużo kasy na lepsze zawieszenie tylko żeby się źle auto nie prezentowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko wymieniaj na jakieś dobre amorki bo jak masz mocno żuconą na glebę to możesz miskę olejową szybko stracić. Co do sprężyn to na polskie drogi to tylko serja 1BA i 15" koło to się dziur nie ma co za bardzo bać. Co do amorków to 1BE czerwone maja tłok większy i są napewno sztywniejsze w jeździe niż 1BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...