Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AWX 130KM wymiana intercooler, czysczenie EGR


marcinbie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do wymiany intercoolera ponieważ trochę się spocił delikatnie puszcza. Pytanie czy trzeba odkręcać zderzak ? Czy wystarczy podejśc od dołu do niego ? Moze ma ktroś jakiś pomocny rysunek zdjęcia. Chce tez wyczyścić EGR tylko czy po rozkręceniu EGR będe musiał wymienić jakieś uczelki. Jęsli tak to czy dostanę w sklepie motoryzacyjnynym coś takiego. I ile ma byc tych uszczelek i jakie?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany intercollera musisz zdjąć zderzak co do egr niewiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaangażowania... Masz temat podwieszony jak wół, a Ty pytasz...

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/52512-b6-awx-wymianaczyszczenie-zaworu-egr-i-kolektora-dolotu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do EGR uszczelka 069131547D 32mm i oring N90927302 62x3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli icek jest zaoliwiony to wcale nie oznacza ze jest nie szczelny. Przed kupnem wyciągnij stary i sprawdz go cisnieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli icek jest zaoliwiony to wcale nie oznacza ze jest nie szczelny. Przed kupnem wyciągnij stary i sprawdz go cisnieniowo.

Kupiłem już używke i wymieniłem. śladoe ilości oleju były w nim ale wizualnie intercooler był zapchany takim brudnym olejem tak jakby puszczał i i lało sie po nim. Wiadomo nie było to świerze ten olej juz był taki przyschnięty. tylko dołem trochę mokry. Także chyba nie ma sesnu go sprawdzać i czyszcić .

Jesli icek jest zaoliwiony to wcale nie oznacza ze jest nie szczelny. Przed kupnem wyciągnij stary i sprawdz go cisnieniowo.

Kupiłem już używke i wymieniłem. śladoe ilości oleju były w nim ale wizualnie intercooler był zapchany takim brudnym olejem tak jakby puszczał i i lało sie po nim. Wiadomo nie było to świerze ten olej juz był taki przyschnięty. tylko dołem trochę mokry. Także chyba nie ma sesnu go sprawdzać i czyszcić .

A jęsli chodzi o EGR to jeszcze nie zabierałem się za czyszczenie , ściągłem tylko rure z niego i patrzyłem w jakim stanie jest. Mały nalot jest prześwit jeszcze duży aczkolwiek musze kupić uszczelnienia i wyczyszcze go , jak się cieplej zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...