Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wariująca pompka centralnego zamka


Arek956

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam problem z pompką centralnego zamka. W momencie otwierania auta pompka strasznie długo buczy ok 15-20 sekund otwiera wszystkie drzwi ale nie otwiera bagażnika. Zamyka szyciutko i buczy dosłownie 2-3 sekundy. Problem polega na tym, że pompkę mam zakodowaną i powyżej 30km/h auto się zamyka potem jak się zatrzymam i otworzę auto to bagażnik otwiera się i pompka buczy przez chwilkę. W czym może tkwić problem? Problem mam od 2-3 dni ale zaczyna mnie to irytować, że gdy auto stoi nieodpalone to pompka długo buczy i nie otwiera bagażnika a wystarczy żebym przejechał 100metrów i przekroczył 30km/h i jak otwieram auto guzikiem tu obok klamki lub jak zgaszę auto i wyjmuje kluczyk ze stacyjki to auto się otwiera łącznie z bagażnikiem, a wystarczy że postoi 15minut i otwieram auto to pompka buczy długo i nie otwiera bagażnika.

Początkowo myślałem że jest może jakaś nieszczelność ale skoro po jeździe otwiera za każdym razem to chyba problem leży gdzie indziej. Z góry dzięki za wszystkie sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik otwierany jest elektrycznie a nie pneumatycznie. Jak długo pompuje to prawdopodobnie wirnik pada lub nieszczelność w układzie.

Moze przez to że długo otwiera auto centralka wywala błąd i przez to blokuje zamek w klapie. Może być też kwestia przekodowania pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik otwierany jest elektrycznie a nie pneumatycznie. Jak długo pompuje to prawdopodobnie wirnik pada lub nieszczelność w układzie.

Moze przez to że długo otwiera auto centralka wywala błąd i przez to blokuje zamek w klapie. Może być też kwestia przekodowania pompki

Tylko dlaczego jak przejadę autem nawet kawałeczek byle przekroczyć 30km/h tak żeby drzwi się zaryglowały i zatrzymuje się gaszę auto i wtedy bagażnik otwiera za każdym razem? I potem przez jakieś 15 minut po zgaszeniu auto to otwiera raz za razem i buczy przez 2-3 sekundy? A za kolejne 20 min jak otwieram samochód to buczy już długo i nie otwiera bagażnika? jakby wirnik padał otwierała by sporadycznie a u mnie jest taka zależność że jak auto stoi zamknięte to nie otwiera bagażnika, jak się przejadę to otwiera za każdym razem, a wystarczy żebym poszedł na 30 min do sklepu wracam i znowu długo buczy i nie otwiera bagażnika, dojeżdżam do domu i otwiera ;) Masło maślane z tego wyszło ale mam nadzieję że przekaz jest zrozumiały :decayed:

Edytowane przez Arek956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny przypadek tylko ze moj caly czas otwieral bagażnik jak go zamkłem to nie otwieral auto kupilem nie dawno okazalo sie ze byly prane fotele i wilgoc sie dostala do centralki i jak wyschla to wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...