Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siadła pompa wtrysku czy możliwe zatarcie silnika?


orgia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zacznę od początku. Jechałem ostatnio do Gdańska i nagle auto przestało reagować na gaz i stanąłem... oczywiście laweta szmery bajery i auto zostało zawiezione do pobliskiego mechanika, który stwierdził pompę wtrysku (oczywiście najpierw było sprawdzane wszytko inne czy nie zatarty i itp ale olej był i komputer pokazał zły kąt wtrysku).
Pierwszym krokiem mechanika było sprawdzenie sterownika lecz po oględzinach stwierdził że bardziej opłaca mi się wymieniać niż regenerować pompę (jakiś wtrysk w pompie siadł <-- nie wiem nie znam się jakoś tak mi tłumaczył) , w każdym razie wymienił pompę.
Po wymianie pompy auto ponoć od razu odpaliło (niestety nie byłem na miejscu gdyż do okolic Gdańska ma ponad 350 km...) i chciał jechać na elektroniczne ustawienie wtrysku. Jednak gdy tylko auto sie zagrzało silnik przestał pracować. Dzieje siętak w kółko.. na zimnym chodzi, gdy się na grzeje gaśnie... Tego mechanika diagnoza, że niby silnik się przytarł... Dlatego mam pytania:
1. Jakie wg WAs mogą być przyczyny?
2. Czy przy awarii pompy mogłem przytrzeć silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1)Zapytaj się jakie błędy komputer wskasuję,bo na bank musi coś wyskakiwać najlepiej jakie były od początku.Takie pytanie starą pompę nadal masz?i ile kosztowała używka?

AD2 pompa ma tyle do zatarcia silnika że nadal poda paliwo jak auto przegrzane ☺a jak pompa siadła to napewno kontrolka od świec mrygała?tylko pytanie jakie tam błędy wyskoczyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mówiłeś mechanikowi że chcesz robić po taniości, ja wolałbym regenerować swoją (koszt kolo 2 tys) niż kupić używkę ciekawe czy długo pojeździ, nie wydaje mi się żeby silnik się zatarł od pompy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zatarciem od wymiany pompy to raczej bym wykluczył. Myślę tak, wymień olej filtr, przed tym micha w dół, sprawdź ciśnienie na cylindrach, ciśnienie oleju. Ile masz najechane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zatarciem od wymiany pompy to raczej bym wykluczył. Myślę tak, wymień olej filtr, przed tym micha w dół, sprawdź ciśnienie na cylindrach, ciśnienie oleju. Ile masz najechane??

Najechane ma 220 tys. Ogólnie przywiozłem ją od tego mechanika i stoi teraz u znajomego. pojutrze ma zajrzeć na spokojnie. Zapłaciłem 1200 zł za regenerowaną pompę (tą starą też zabrałem) - nic nie mówiłem o taniości, z wymianą pompy była jego sugestia. Znajomy też wykluczył zatarcie, ma patrzeć czy w ogóle paliwo dostaje, bo ponoć ładnie kręci... Odczytu z komputera nie napiszę bo niestety jestem na studiach w tej chwili a auto stoi w moim rodzinnym mieście...

AD1)Zapytaj się jakie błędy komputer wskasuję,bo na bank musi coś wyskakiwać najlepiej jakie były od początku.Takie pytanie starą pompę nadal masz?i ile kosztowała używka?

AD2 pompa ma tyle do zatarcia silnika że nadal poda paliwo jak auto przegrzane ☺a jak pompa siadła to napewno kontrolka od świec mrygała?tylko pytanie jakie tam błędy wyskoczyły

1) zaraz po awarii był jeden błąd : dokładnie nie powiem co się wyświetliło gdyż sprawdzał to ten mechanik ale chodziło o złe ustawienie kąta wtrysku, koszt pompy: 1200 zł za regenerowana, dostałem starą

2) podczas jazdy kiedy auto zaczęło fiksować wyskoczył tylko check engine i kontrolka kontroli trakcji. Obecnie po naprawie tego "szpeca" nie wiem jakie błędy wyskakują... ;/

ok okazało się że włożona nowa pompa była kompletnie źle ustawiona... auto nie miało prawa zapalić... Znajomy już wszystko zrobił auto śmiga :D ale mam inny problem. Potrzebuje wałka rozrządu nowego typu... Szukałem na allegro ale są albo komplety po 2000 zł albo kompletne głowicą po 1000 zł... a mi potrzebny sam wałek...

Edytowane przez orgia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że śmiga a co do wałka to szukajcie a znajdziecie jest dział na forum kupie☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym wałkiem problem :D Piszę do ASO z zapytaniem, zobaczę co odpiszą. Na allegro znalazłem komplet 2 wałków za 1490 zł
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5084908079&ref=last-visited
Ja potrzebuję tylko tego dłuższego (napisałem już w dziale kupię)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt regeneracji w bosch 1700zl sam regenerowałem przez niewiedze mechanika ale pomijam to zmien tego mechanika bo cos tu smierdzi. A gasł mi też na rozgrzanym okazał się ten czujnik na pompię wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie koszt regeneracji pompy w serwisie boscha (Wrocław) podobno 2200 i gwarancja rok czasu od lutego, tyle skasował mnie mechanik. U mnie pompa rano odmówiła posłuszeństwa i auto nie odpaliło.

Edytowane przez HeresR32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi byc pompa tylko ten czujnik na pompie. Jak bedzie wadliwy to nie odpali. Pompa z dnia na dzien nie padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi byc pompa tylko ten czujnik na pompie. Jak bedzie wadliwy to nie odpali. Pompa z dnia na dzien nie padnie.

Nie czujnik tylko tranzystor :jerk:

Edytowane przez HeresR32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to muszę sprawdzić starą pompę i sprzedać :D koszt wałka rozrządu w aso nowszego typu od strony pasażera to koszt 1470 zł :( poczekam jeszcze troszkę ale jak nikt się nie zgłosi to będę musiał wziąć z ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w intercarsie sprawdzałeś?

Nie, ale sprawdzę, pisałem tylko z serwisem ASO w Łodzi.

Sprawdziłem w intercarsie, cena ok. 970 zł .

Edytowane przez orgia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na forum pracują tam i maja zniżki 30-40% będziesz zadowolony. Jak nie znajdziesz to napisz do mnie mój kolega ma podasz mi numer części a ja sprawdzę cenę bo w intercarsie różne są zniżki na asortymenty.

Edytowane przez HeresR32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na forum pracują tam i maja zniżki 30-40% będziesz zadowolony. Jak nie znajdziesz to napisz do mnie mój kolega ma podasz mi numer części a ja sprawdzę cenę bo w intercarsie różne są zniżki na asortymenty.

aa super :D dobrze wiedzieć to muszę poszukać kogoś :D Dzięki za informację! dla pewności od strony pasażera są cylindry 1-3 ??

Edytowane przez orgia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...