Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik 1.8 t Wysoki stan oleju


DSC30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z moją a 4 problem dotyczy silnika jadac ostatnio zaczeła mi migać kontrolka oleju myślałem że to niski stan oleju wiec postanowiłem to sprawdzić i okazało się że stan jest podwójny a olej rozrzedzony pierwsze co sprawdziłem to płyn w zbiorniczku tu było wszystko ok druga myśl benzyna w oleju auto stoi u mechanika i nie bardzo wiem od czego zacząć czy to może być wina wtrysków na kolektorze gdzie są wtryski na 3 sztukach jest czarny nalot i czuć z nich spaliny i zaciąga to do kabiny proszę o pomoc dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz poziom płynu? Możliwe że to uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uporałem się z tematem zakończyło się wymianą tak że odma była zatkana i z lewej strony wszystkie plastiki popękane koszt nie wielki wymiana odmy a rurka stalowa przeczyszczona co do nalotu przy i smrodu w samochodzie pomogła wymiana plastików na kolektorze ssącym teraz została kontrolka ciśnienia oleju raz na jakiś czas przy dobrze rozgrzanym silniku przy obrotach jakieś 1,5 do 2,0 tyś się zaświeci dodam że nie zawsze sie tak dzieje wymienie jeszcze czujnik oleju co panowie myślicie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie zmieni po wymianie czujnika , przyjrzyj się jeszcze pompie oleju , może smok jest przytkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...