Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check silnika - powinien sie świecić na zapłonie czy nie ?


wabiczek3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)
Posiadam Audi A4 2000r silniczek 1.8T i mam pytanie czy przy włączaniu zapłonu powinna się zaświecić kontrolka silnika ?

Zaobserwowałem, że w mojej A4 się nie świeci a np u mojego znajomka w A3 przy zapłonie będzie się swiecic i oczywiscie po odpaleniu gaśnie czyli jak w większości aut. (jeżeli nie ma błędu) Proszę o odpowiedź bo ostatnio mnie to męczy i sie zastanawiam czy nie jest wyciągnięta żarówka, chociaż podłączając amatorski kabel (z allegro za 30 zł) nie wykrył mi żadnego błędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Jeżeli chodzi Ci o EPC, to u mnie się zapala.

Sprawdzę jeszcze dziś co i jak ;)

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPC się zapala ale na wysokości 30 km/h w liczniku jest kontrolka check engine. Która tak mi się zdaje powinna się zapalić przy zapłonie i po uruchomieniu silnika powinna zgasnąć jeżeli nie ma żadnych błędów. Tak mi się zdaje. Chociaż chciałbym się mylić bo u mnie się nie swieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wszedłem do domu, więc wróciłem się i nagrałem:

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz u Ciebie jest to samo ;) Podejrzewam, że to może być spowodowane, że mamy pełnego FISA i może na fisie by się coś wyświetliło i chceck by sie wtedy zaswiecił. Tak mi sie zdaje.
Zobacz Sobie kolego zdjecie forumowe na którym chceck sie swieci (być może ma powód) ;) 77http://postimg.org/image/k8mosxfbz/

Dzięki bardzo za pomoc kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym, że mam 1/2 fis i check mi się nie wyświetla. Nie wiem od czego do zależy. Tam na zdjęciu widać, że zegary mają dodatkowe boczne wskaźniki i są poliftowe, więc mogą mieć pełnego fisa i może z tego wynika ta różnica :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...