Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykająca szklanka a utrata kompresji


audimaniac2.8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, w takim razie powodzenia w naprawie, u siebie już się przyzwyczaiłem do tego bujania chociaż czasami jak przegonie porządnie na jakiejś trasie czy coś to się poprawia na jaakis czas, aha i czuć u mnie dużą różnice w mocy jak się np gaz skończy i wejdzie na benzynę czyli chyba warto pojechaćw moim prYpadku do gazownika

jeszcze jedno

dziś podłączyłem podciśnienie do gruszki regulatora ciśnienia paliwa na listwie, w to miejsce gazownik wpiął swoje podciśnienie do gazu a to zostawił niepodłączone, odpiąłem gazowe i podłączyłem gruszkę przy czym skasowałem błędy odłączając akumulatow

odpaliłem, pochodził na benzynie, pojeździłem na benzynie i bez porównania silnik, nie był zamulony ani nic jak dotychczas, po prostu czuć moc

przełączyłem na gaz, pojeździłem i to samo, czuć moc ewegancko

co ciekawe silnik nie falował ani nic

pojeździłem więc jeszcze ze 30km ciesząc się wreszcie moją mocą i d*pa... wywaliło checka :/ aha i czasami miga i chodzi przy tym jeszcze gorzej

ogólnie od kiedy wywaliło checka auto znowu faluje i przerywa na niskich obrotach jak się naciśnie na gaz, wcześniej szedł od 800 obrotów na 5 biegu i bez zająknięcia a teraz znowu lipa

jutro postaram się podłączyć kompa i zobaczyć co wyszło

ale tak czy inaczej jest dobrze bo przynajmniej wiem, że nie jest to usterka mechaniczna silnika czyli brak ciśnienia czy coś, ani nic z zapłonem

ktoś ma jakiś pomysł ? na tą chwilę chyba wg mnie sonda któraś, tylko mam nadzieję, że wyjdzie na kompie która to

Edytowane przez gieras1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną cykania były wybite szklanki.. przyczyną terkotania na zimnym (jak łańcuchem o blache) był napinacz - odpuściłem.. natomiast kompresja.. puki co jest.. Auto śmiga dobrze.. jak kiedyś uzbieram grubszą flote to wezme się za remont głowic. bo czasami lubi puścić nite z rury niczym rasowy diesel (uszczelniacze/zawory do wymiany). Temat do zamknięcia. Dziękuje za wszelakom pomoc, a w szczególności użytkownikowi Oca69 ;) porządny chłop z Ciebie


gieras.. jak ty na gazie śmigasz jak w opisie masz diesel-a ;) ??? jaki masz silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną cykania były wybite szklanki.. przyczyną terkotania na zimnym (jak łańcuchem o blache) był napinacz - odpuściłem.. natomiast kompresja.. puki co jest.. Auto śmiga dobrze.. jak kiedyś uzbieram grubszą flote to wezme się za remont głowic. bo czasami lubi puścić nite z rury niczym rasowy diesel (uszczelniacze/zawory do wymiany). Temat do zamknięcia. Dziękuje za wszelakom pomoc, a w szczególności użytkownikowi Oca69 ;) porządny chłop z Ciebie

gieras.. jak ty na gazie śmigasz jak w opisie masz diesel-a ;) ??? jaki masz silnik?

:hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ;) ale mam jeden na zapasie od Ocy69. narazie tragedii nie ma. Słychać go tylko na sekunde po odpaleniu na zimnym silniku. Jak będzie terkotał na ciepłym to wtedy go wymienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...