Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie silnika podczas jazdy.


Skyko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam audi A4 B6 z silnikiem 1.9TDI AWX 131KM i od pewnego czasu zauważyłem, że podczas jazdy raz na jakiś czas silnik jakby się zadławił. Trwa to dosłownie ułamek sekundy i później jazda normalnie bez jakichkolwiek zmian czy problemów. Najciekawsze jest to, iż nie ma na to reguły bo próbowałem powtórzyć ten efekt na zimnym silniku, na rozgrzanym, próbowałem ujmować gaż nagle, dodawac etc. ale nie udało mi się tego zreprodukować. Czasem jest tak, że przejadę 1000 kilometrów za jednym zamachem i efekt się nie powtórzy przez całą trasę. Co może być powodem takiego zachowania? czy są powody do obaw? czy zwiastuje to jakieś niespodziewane koszty? Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod komputer i sprawdź czy są jakieś błędy? Filtr paliwa i powietrza wymieniałeś? Może to od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wąż od intercoolera podobny objaw miałem aż pewnego razu strzelił i tyle.

Teraz wąż nowy więc u mnie wąż odpada ale problem mam podobny , tylko u mnie zauważyłem tak przy 2tys obrotów się tak dzieje , sprawdzane pod vagiem było wszystko ok , a filtr powietrza i paliwa na dniach będę wymieniał

Edytowane przez miro877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa oraz powietrza wymieniam przy każdej wymianie oleju czyli średnio co 10/12 tysięcy kilometrów bo bardzo dużo nabijami na licznik km. Wymiana nic nie pomogła w moim przypadku. Węże od intercoolera są OK - sprawdziłem. Na VAGu błędów brak. Póki co obserwuję, zobaczymy co dalej wyniknie. Będę informował na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...