Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy prawidłowo odpowietrzyłem hamulce


Tweak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Otóż, ostatnio podczas wymiany tylnego lewego zacisku, uciekł mi cały płyn ze zbiorniczka i przez dłuższy czas go tam nie było, więc pewnie zapowietrzyła się pompa ABS'u. Więc zabrałem się za odpowietrzanie, na początku odpowietrzyłem koła starym sposobem od najdalszego koła, aż do najbliższego i po uruchomieniu silnika na FISIE pokazywał się czerwona ikona BREMSE i pedał był jakiś taki nie taki jak powinien być. Następnego dnia chciałem vagiem odpowietrzyć pompe ABS'u, ale nie mogłem wykonać polecenia 002 więc odpuściłem i zacząłem odpowietrzać koła na krzyż, w takiej kolejności, LP,PT,PP,LT. W kole PP i LT były bańki powietrza, ale je wypompowałem, na reszcie kół nic nie było. Więc ok, odpalam samochód, FIS robi te swoje testy i już nie było problemu z czerwoną ikoną BREMSE, fis wykazał, że jest ok. Po wyjeździe z garażu, przez jakieś 30m paliła mi się kontrolka od ABSU, ale przestała. Dodam, że hamulce hamują już elegancko, pedał jest twardy :) Czy teraz już wszystko jest ok z moimi hamulcami? Skoro naciskam pedał i FIS nie wywala, żadnego błędu to chyba tak, bo pewnie jest jakiś czujnik ciśnienia hydraulicznego płynu w układzie, jeśli się nie mylę.

Czekam na odpowiedzi chłopaki, bo chcę jeździć bezpiecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw odpowietrzmy pompke,pozniej lecimy od najdalej oddalonego koła.jesli nie jest miekki to znaczy ze wsyztsko ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nie odpowietrzyłem, bo nie miałem jak, ale hamulce i tak mam dobre i ciekawi mnie czy pompa mogła się sama odpowietrzyć poprzez przepompowywanie płynu przez odpowietrzniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...