Treść opublikowana przez Tweak
-
Audi a5 szyberdach miejsce nad głową
Witam, Wie ktoś może jak to jest z szyberdachem w Audi A5 sportback i miejscem nad głową? Czy to prawda, że jeżeli w danym pojeździe występuje szyberdach to automatycznie mamy mniej miejsca na głowę? Mam 195 cm wzrostu i nie wiem czy szukać A5 z szyberdachem czy lepiej bez. Pozdrawiam
-
Nowe hamulce dla mojej A4 :)
Ja mam komplet na przód i na tył textar, dobrze hamują ale trochę pylą.
-
CAGA przebieg 400 tys
Połowa na allegro tyle ma i jest w normalnej cenie ? Będzie poźniej go sprzedać jak dojeździsz jeszcze 200
-
Wymiana pokrętła od sterowania mmi
Tak. Od spodu jest zatrzask. Jak go odegniesz to fajnie zdemontujesz pokrętło, tylko uważaj, żeby Ci nie wystrzeliło, gdyż jest na sprężynie. Są jeszcze dwie śrubki od spodu, ale już nie pamiętam czy trzeba też je odkręcić.
-
Imbus w napędzie pompy oleju A4 B8 2.0TDI
Ogarnij temat pompy oleju najlepiej z razem z rozrządem. Mianowicie w pompie oleju występuje zabierak, taki imbus, który z czasem zaczyna się obrabiać na okrągło, gdy porządnie się obrobi braknie Ci momentalnie smarowania silnika. Dlatego trzeba skontrolować stan tego imbusa i w razie mocnego zużycia wymienić na nowy. Wyrobić może się również jego gniazdo, które również trzeba skontrolować, wówczas musisz wysłać najlepiej cały moduł pompy olejowej do firmy, która Ci ją zregeneruje. W Twoim samochodzie występuje jeszcze zabierak pierwszego typu, krótszy, bodajże 77mm więc przy tym przebiegu jak najbardziej warto go skontrolować.
-
Wymiana pokrętła od sterowania mmi
Witam, Czy wie ktoś w jaki sposób zdemontować centralne pokrętło na tunelu od sterowania mmi? Mam 3g basic, bez joysticka Chcę przełożyć z innego panelu, gdyż moje jest w jednym miejscu przerysowane.
-
MMI 3G
Witam, Od paru dni jestem posiadaczem b8, martwi mnie fakt, że mimo fajnej wbudowanej nawigacji jest ona nie wykorzystana, gdyż mam mapy z 2010 roku. Dowiedziałem się już, że na samym początku musze zaktualizować soft (obecny to P0026 lub 0022 juz nie pamiętam dobrze- ale tak jak auto wyjechało z fabryki) tylko gdzie mogę znaleźć sprawdzone paczki z tymi aktualizacjami? Na forum niestety nie znalazłem żadnych linków. Czy gdy soft będzie juz najnowszy to będą mi działać mapy 2017 z karty SD? I czy też po aktualizacji będą działały mapy 2010 które obecnie posiadam na oryginalnej płytce.
-
Uszczelka pod pokrywę zaworów.
Bierz ELRINGA, handluję tym. Dobre uszczelki
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Hej ;D
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- 2.0alt pytanie dot. wymiany bagnetu oleju na czarny
Po co chcesz to zmieniać? Ja mam ten żółty i wszystko jest OK.- Malowanie dokładek pytanie o podkład
Ok, dzięki chłopaki za podpowiedzi.- Malowanie dokładek pytanie o podkład
Lakiernik tego nie będzie robił, tylko ja Powiedzcie mi jeszcze, jak położę ten podkład do plastików to poźniej już bazą lecieć, czy jeszcze przed tym na ten podkład do plastików normalny podkład dać ?- Malowanie dokładek pytanie o podkład
No właśnie, jaki zastosować podkład do pomalowania szarych, niemalowanych dokładek w Audi ?? Może być zwykły, czy może do plastiku? Bo rozumiem, że bazą maluje się taką samą jak resztę nadwozia (blacha) i klar na to też taki jak do reszty Drugie pytanie to czy lakier się nie złuszczy z dokładki tylnej? Ona jak jest nie założona na zderzak to jest bardzo elastyczna i martwi mnie to.- Kratki halogenów
Witam Kupiłem sobie kratki do halogenów (oryginał) i jak dzisiaj porównywałem je ze swoimi to u mnie w samochodzie lewa kratka(od kierowcy) jest jakby pełna, że powietrze przez nią nie wpływa do komory, a prawa od pasażera jest normalna z prześwitem między kratkami. Dlaczego tak jest? Czy może prawa kratka ma prześwit, aby powietrze chłodziło miske olejową lub blok? Mianowicie w tych kratkach, które zakupiłem, jest to odwrotne. Lewa od kierowcy ma prześwit między kratkami, a z kolei prawa od pasażera jest pełna i powietrze przez nią nie przeleci. Nie wiem czy założyć te kratki, czy też szukać takich samych jak mam obecnie?- Spocik w Wieluniu
Ja jestem na TAK, chętnie bym się zjawił i po oglądał inne furki Tylko trochę lipa bo zima jest i na stalówkach albo słabych felgach połowa Audic jeździ - i to już trochę gorszy efekt wizualny, a można by na Facebooku stworzyć grupę i tam foty jakieś po dodawać tak jak BMW Wieluń.- Świeci się ESP i czasami ABS
Wie ktoś może czy regulator napięcia może reagować na temp. otoczenia i gdy jest zimno pracować OK, a gdy ciepło może się krochmalić ? Bo nie wiem czy wymieniać tą część w alternatorze (przy okazji szczotki), no bo jednak coś powoduje zapisy w błędach o niskim napięciu ładowania.- Świeci się ESP i czasami ABS
Bylem przed chwilą w garażu i pomierzyłem napięcia, tak to wygląda; Napięcie akumulatora - 12.1 - 12.2V po nocnym postoju, a jak odpaliłem na czas pomiarów to poźniej już było 12,4 i 12,8 tez bylo Napięcia ładowania: Napięcie bez odbiorników - 13,9 do 14,1 Naięcie ze swiatłami - 13,7 do 13,9 badzo skacze Napięcie ze światłami, radiem, wentylacją - 13,7 do 13,9 bardzo skacze Napięcie ze światłami, radiem, wentylacją i tylną szybą - 13,5 do 13,7 Mierzone vagiem. Przy okazji najbliższego wyjazdu spawdzę jak to się ma po solidnym rozgrzaniu silnika. Co o tym myślicie??? Nie powinno być cały czas ok 14,2V niezależnie od włączonych odbiorników??? Dodam, że po dodaniu gazu, nie miało to wpływu na napięcia ładowania, było takie samo jak na obrotach rzędu 800.- Spocik w Wieluniu
Mało tutaj naszych furek. Żeby tak z 10 osób było to można by jakiś przejazd zorganizować przez miasto ;D- Świeci się ESP i czasami ABS
Jutro wezmę się za sprawdzanie tego Możliwe jest, że pada mi regulator napięcia lub szczotki (z tego co wiem są 2), ale na FIS'ie ani na desce podczas jazdy nigdy nie pokazał mi się komunikat od akumulatora?- Świeci się ESP i czasami ABS
Akumulator kupiony 2 miesiące temu nówka, bosch s4, parametry takie jakie mają być Ładowania nie sprawdzałem, podpowiedział by mi ktoś jak to sprawdzić? Wystarczy na odpalonym samochodzie zmierzyć napięcie na akumulatorze czy jakoś innaczej ??- Świeci się ESP i czasami ABS
Witam W moim audi sporadycznie zaświeca się ESP, a po dłuższym czasie, gdy świeci się ESP to zaświeca się ABS. Najdziwniejsze jest dla mnie to, że gdy było ciepło świeciło się to non stop, teraz gdy zrobiło się zimniej znacznie rzadziej zaświeca się ESP. Sprawdziłem kostki pod ECU - czyściutko, żadnej wilgoci. Wymieniłem też czujnik kąta skrętu kierownicy, nie podziałało, myślałem, że dostałe wadliwy czujnik, więc wymieniłem taśmę razem z tym czujnikiem, oczywiście została przeprowadzona kalibracja, ale na nic to się nie zdało. Problem wciąż jest. Mam w najbliższych planach wymianę modułu kierownicy - może to to, bo bezpośrednio zasila czujnik kąta skrętu, a w logach jest, że napięcie zasilania tego czujnika jest poza zakresem. Logi; Address 01 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 907 557 Component: 2.0L R4/5VS 0005 Coding: 0011501 Shop #: WSC 63351 4 Faults Found: 18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low P1602 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent 17927 - Camshaft Adjustment: Bank 1: Malfunction P1519 - 008 - Implausible Signal - Intermittent 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 008 - Implausible Signal 16688 - Cylinder 4 Misfire Detected P0304 - 008 - Implausible Signal Readiness: 0000 0000 Address 03 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 614 517 Component: ABS/ESP front D620 Coding: 04275 Shop #: WSC 00186 3 Faults Found: 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30 35-10 - - - Intermittent 18036 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Steering Angle Sensor P1628 - 35-10 - - - Intermittent 01206 - Signal for Duration of Ignition: OFF 27-10 - Implausible Signal - Intermittent- Świeci się ESP i czasami ABS
Witam W moim audi sporadycznie zaświeca się ESP, a po dłuższym czasie, gdy świeci się ESP to zaświeca się ABS. Najdziwniejsze jest dla mnie to, że gdy było ciepło świeciło się to non stop, teraz gdy zrobiło się zimniej znacznie rzadziej zaświeca się ESP. Sprawdziłem kostki pod ECU - czyściutko, żadnej wilgoci. Wymieniłem też czujnik kąta skrętu kierownicy, nie podziałało, myślałem, że dostałe wadliwy czujnik, więc wymieniłem taśmę razem z tym czujnikiem, oczywiście została przeprowadzona kalibracja, ale na nic to się nie zdało. Problem wciąż jest. Mam w najbliższych planach wymianę modułu kierownicy - może to to, bo bezpośrednio zasila czujnik kąta skrętu, a w logach jest, że napięcie zasilania tego czujnika jest poza zakresem. Logi; Address 01 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 907 557 Component: 2.0L R4/5VS 0005 Coding: 0011501 Shop #: WSC 63351 4 Faults Found: 18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low P1602 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent 17927 - Camshaft Adjustment: Bank 1: Malfunction P1519 - 008 - Implausible Signal - Intermittent 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 008 - Implausible Signal 16688 - Cylinder 4 Misfire Detected P0304 - 008 - Implausible Signal Readiness: 0000 0000 Address 03 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 614 517 Component: ABS/ESP front D620 Coding: 04275 Shop #: WSC 00186 3 Faults Found: 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30 35-10 - - - Intermittent 18036 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Steering Angle Sensor P1628 - 35-10 - - - Intermittent 01206 - Signal for Duration of Ignition: OFF 27-10 - Implausible Signal - Intermittent- Zmiana taśmy kierownicy - co zaprogramowac
Witam Mam awarię czujnika kąta skrętu, kupiłem już sprawną taśmę kierownicy i niedługo biorę się za wymianę. Tylko teraz pytanie, czy po zmianie taśmy muszę coś zakodować VAG'iem? Jeśli tak to co? Moduł kierownicy zostaje ten sam, taśma będzie inna, ale oczywiście z tym samym numerem OE.- Obudowa kluczyka z serwisu aukcyjnego
Witam Mój kluczyk(scyzoryk) jest już trochę zmęczony. Zauważyłem na allegro gotowe,obudowy, z grotem do docięcia i jestem zainteresowany czymś takim. Spotkał się już ktoś z tymi obudowami? Widzę, że po ok. 20 zł coś takiego jest - ciekawe jak z jakością plastiku i metalu, czy grot nie pęknie. - 2.0alt pytanie dot. wymiany bagnetu oleju na czarny